Україна підписала угоду з НАТО: Києву нададуть обладнання для кіберзахисту

У країні розвиватимуть мережу центрів реагування на хакерські злочини.

У Києві між СБУ та НАТО було підписано угоду "Про реалізацію Трастового фонду України - НАТО з питань кібербезпеки", передає Укрінформ.

Інтереси української сторони представляє СБУ, Альянс визначив Румунію країною-лідером Фонду з боку НАТО. Угоду підписав заступник генерального секретаря НАТО Сорін Дукару та голова Служби безпеки України Василь Грицак, заступник директора Румунської служби інформації Крістіан Бізадя.

Згідно із документом, в Україні розбудовуватиметься мережа ситуаційних центрів реагування на комп'ютерний інцидент та розгалуженої мережі автоматизованих датчиків подій, інтегрованих в інформаційні мережі об'єктів критичної інформаційної структури.

Станом на 1 липня технічне обладнання та програмне забезпечення для України в рамках першого етапу Трастового фонду вже є в Україні на базі СБУ, МЗС та Держспецзв'язку. Воно проходить інтеграцію у загальну інфраструктуру національної системи кібербезпеки.

ВідеоВірус "Петя" накоїв лиха в українському Інтернет-просторі

Також схвалено рішення про подальший напрям розбудови національної системи кібербезпеки з урахуванням можливостей Трастового фонду, а саме: підвищення технічних можливостей України у сфері кібербезпеки шляхом її оснащення автоматизованими датчиками подій та підключення до національної мережі ситуаційних центрів Держспецзв'язку та СБУ; створення центрів кібернетичної безпеки у системі Збройних сил України та Національній поліції з їхнім подальшим інтегруванням в національну мережу ситуаційних центрів.

Нагадаємо, 27 червня проти України була розпочата масована кібератака з використанням модифікованої під Україну версія вірусу "wannacry" - "cryptolocker", внаслідок якої були вражені численні приватні і державні мережі. 

Залиште свій коментар