Україна подала апеляцію на рішення італійського суду щодо нацгвардійця Марківа

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Розгляд скарги відбудеться навесні 2020 року.

20 листопада Україна подала апеляційну скаргу на рішення італійського суду, яким військовослужбовець Національної гвардії України Віталій Марків був засуджений до 24 років ув'язнення.

Про це повідомляє Офіс президента України.

Апеляційний суд округу Ломбардія має розглянути апеляцію весною 2020 року.

"Україна глибоко розчарована вироком Суду міста Павія, який вражає несправедливістю та порушенням основних правових принципів, за якими засуджений Віталій Марків. Крім того, Україна вважає, що прийняття до розгляду цивільного позову проти України у національному суді Італійської Республіки порушує принципи міжнародного права, зокрема юрисдикційний імунітет держави, який ґрунтується на суверенітеті та рівності держав", – йдеться у повідомленні.

В Офісі президента зазначили, що готові застосувати всі правові засоби задля забезпечення справедливості для Віталія Марківа. Керівництво української держави сподівається, що Італійська Республіка залишатиметься непохитною у дотриманні верховенства права.

Нагадаємо, італійські судді присудили українцеві Віталію Марківу 24 роки ув'язнення. Це на сім років більше, ніж просило обвинувачення. Нацгвардійця визнали винним у вбивстві італійського фотокореспондента Андреа Рокеллі та його російського перекладача Андрія Миронова в травні 2014 року під Слов'янськом.

Слідство нібито встановило, що Андреа Роккеллі вбила українська міна. Зрештою, це видно й без експертів – автівку, якою їхав Андреа разом з перекладачем, посікло великими осколками. У слідства є покази французького журналіста Вільяма Рогульона, який вижив: "Самі постріли падали зверху, але шум від них йшов від поля, звідки лунали раніше автоматні черги. Я переконаний, що стріляли з боку українських позицій". 

У цей час Віталій Марків служив на горі Карачун. Його й звинувачують у вбивстві, але він мав автомат Калашникова. На тілі Роккелі немає кульових поранень. До того ж, відстань між автівкою та Віталієм на той момент була понад три кілометри. Проте італійський прокурор показував фото вояка у балаклаві, який чимось нагадував Марківа та тримав у руках щось схоже на гранатомет. Ця фотографія – вочевидь, один із головних доказів винуватості Марківа, бо прокуратура демонструвала її суду ледь не на кожному засіданні. При цьому прокурор якось забув подивитися тактико-технічні характеристики "Мухи" - вони значно скромніші навіть від того ж таки автомата Калашникова.

У справі, крім очільника Нацгвардії, допитували ще чотирьох бійців НГУ. Вони під присягою стверджують – Марків не міг стріляти і не міг просити про це ні в кого іншого. 

Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков оприлюднив заяву, в якій зазначив, що має намір оскаржувати рішення італійського суду. Винесений вердикт український посадовець вважає ганебним.

Раніше українці вже пікетували посольство Італії в Києві.

Відео Україна має докази невинності засудженного нацгвардійця Марківа

Доля українського нацгвардійця Віталія Марківа знову в центрі уваги вітчизняного МВС. В італійській в'язниці українського захисника навідав заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко. Про це він написав на фейсбук-сторінці, і повідомив, що Віталій за ґратами лишається бадьорим та цілеспрямованим, багато тренується й читає книжки.  

Україна має докази невинності засудженного нацгвардійця Марківа

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції