Україна подала до ЄСПЛ заяву проти Росії щодо українських політв’язнів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У заяві на 130 сторінках описано порушення щодо 71 політв’язня.

Україна подала міждержавну заяву Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ) щодо українських політв’язнів, які незаконно утримуються у тюрмах Росії та анексованого Криму.

Про це 10 серпня повідомив заступник міністра юстиції, уповноважений з питань ЄСПЛ Іван Ліщина.

За його словами, у заяві на 130 сторінках описано порушення щодо 71 політв’язня. До документа також додано близько 3000 сторінок доповнень.

Уряд України заявляє про системні порушення з боку Росії семи статей Конвенції про захист прав людини та основних свобод. Серед них - статті про заборону катувань, особисту свободу, справедливий суд, свободу вираження поглядів та інші.

Щодо українців Клиха, Балуха, Куку та Литвинова додатково подані заяви по Правилу 39 щодо надання належного медичного забезпечення та інформації щодо стану здоров`я.

У заяві також вказується, що Росія переслідує своїх громадян за політичними мотивами.

Нагадаємо, що 26 липня Кабінет міністрів України ухвалив постанову про підтримку українських політв'язнів, яких утримують у Росії й на окупованих територіях та членів їхніх сімей. Уряд виділить родинам політичних в'язнів по 100 тисяч гривень. 

ВідеоПАРЄ закликала владу Росії негайно звільнити всіх українських політв'язнів

В ухваленій резолюції ПАРЄ вимагає не застосовувати проти затриманих тортури, допустити до них медиків і дозволити омбудсмену відвідати бранців. Парламентарії закликали Кремль не годувати примусово Олега Сенцова та інших голодуючих бранців. А також не нав'язувати українцям російське громадянство. 

ПАРЄ закликала владу Росії негайно звільнити всіх українських політв'язнів

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції