Україна подасть позов проти Росії до суду ООН з морського права

Дата публікації
Перегляди
7125
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна подасть позов проти Росії до суду ООН з морського права

Фото: Getty Images

Україна також буде доводити порушення Росією низки зобов'язань щодо окупованого Криму.

Україна направить позов в міжнародні судові інстанції про порушення Росією зобов'язань у рамках Конвенції ООН з морського права.

Про це на загальній нараді послів у Києві заявив міністр закордонних справ Павло Клімкін, передає Інтерфакс.

"Найближчими днями ми передамо для подальшого розгляду наш кейс (позов) про порушення Росією зобов'язань в рамках Міжнародної конвенції з морського права", - повідомив він.

Також міністр зазначив, що Україна доведе порушення Росією низки зобов'язань щодо окупованого Криму, а також фінансування тероризму.

"Найближчими тижнями ми перейдемо до того, щоб в рамках арбітражу після відповідних консультацій ми довели, що Росія порушила зобов'язання в рамках конвенції про заборону фінансування тероризму. Ми обов'язково доведемо, що те, що відбувається на території тимчасово окупованого Криму, - це реальна дискримінація", - сказав Клімкін.

Нагадаємо, Росія проводить незаконні розвідувально-бурові роботи на морському шельфі України, що є грубим порушенням норм Конвенції ООН по морському праву і закону "Про виключну (морську) економічну зону України".

Нещодавно прикордонники зафіксували російські газові бурові платформи в морській економічній зоні України в Чорному морі.

Корабель Морської охорони Держприкордонслужби у взаємодії з літаком ВМС задокументували 16-17 липня факт відбуксирування самопідйомної бурової установки "Сиваш" з рейду порту н. п. Чорноморське в окупованому Криму в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у Виключній морській економічній зоні України.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
7125
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація