Україна, Польща та Литва офіційно засудять спільну агресію Рейху та СРСР

У документі планують наголосити, що загроза не залишилася в минулому.

Україна, Польща та Литва мають намір дати спільну оцінку щодо вторгнення Радянського Союзу та нацистської Німеччини на терени Польщі. За словами спікера Верховної Ради Андрія Парубія, такий документ підготують три парламенти, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Два тоталітарні режими – комуністичний та нацистський – розв'язали війну в Європі 1 вересня 1939 року, коли Третій Рейх напав Польщу. Уже потім 17 вересня країну з тилу атакували радянські війська. Наслідком цих подій стали чисельні жертви серед українців, поляків і литовців. А Україна і надалі страждає від імперських амбіцій Росії. І про це хочуть нагадати у спільній заяву трьох парламентів.

ВідеоАндрій Парубій відвідав Польщу, щоби подолати непорозуміння в історичних дискусіях

Спікер ВР говорив про це із польським колегою – маршалком Мареком Кухчінським. До ініціативи пропонуватимуть долучитися й голові литовського Сейму. "Я вважаю, що коли три парламенти, можливо, навіть одномоментно, приймуть заяву про ті події, які відбулися на нашій землі, наголошуючи, що подібна загроза існує й сьогодні, це допоможе подолати розбіжності між нами і стати сильнішими", - пояснив Парубій.

Спільну заяву збираються оприлюднити до 17 вересня. До цього Верховна Рада може дати свою оцінку трагічним подіям на Волині. Як відомо, у липні польський Сейм ухвалив резолюцію, де назвав вбивства поляків на Волині геноцидом, здійсненим українськими націоналістами. У Варшаві Андрій Парубій запропонував своєму польському колезі повернутися до практики спільних оцінок подій, щоби долати непорозуміння і розбіжності, які виникають в історичних дискусіях.

Кореспондент ТСН Маргарита Ситник

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: