Україна попередила виникнення суттєвої хвилі біженців в Європу – Порошенко

Український президент назвав першопричину міграційної кризи.

Президент України Петро Порошенко заявив, що український уряд запобіг виникненню суттєвої хвилі біженців в Європу.

Про це він сказав, виступаючи на засіданні високого рівня Генасамблеї ООН на тему біженців та мігрантів.

"Наша самовіддана робота дозволила, зокрема, попередити виникнення ще однієї суттєвої хвилі біженців в Європу", - зазначив Порошенко.

Глава української держави наголосив, що через збройну агресію Росії близько 1,8 млн українців змушені шукати нового дому в межах своєї країни.

"Через це Україна опинилася серед першого десятка країн з найбільшою кількістю переміщеного населення", - сказав він.

Президент наголосив, що українська влада послідовно демонструє відданість необхідності забезпечення належного захисту переміщених осіб. В Україні їм гарантується соціальний захист, забезпечується доступ до системи охорони здоров'я, освіти, працевлаштування.

Порошенко вважає, що для запобігання міграційної кризи необхідно спершу усунути першопричини її виникнення - зовнішню агресію та порушення міжнародного права.

"Ми не маємо права закривати очі на бомбардування Росією цивільних об'єктів в сирійському Алеппо чи на українському Донбасі. Йдеться не лише про дотримання гуманітарних принципів", - сказав Петро Порошенко.

Український президент вважає, що державу, яка порушує міжнародне право та фундаментальні свободи, в результаті чого цивільне населення змушене покидати свої домівки, необхідно притягати до відповідальності.

"Необхідно якнайскоріше розробити такий міжнародний механізм відповідальності, а також міжнародні зобов'язуючі рамки для захисту прав внутрішньо переміщених осіб", - заявив Порошенко.

Глава української держави подякував всім урядам та гуманітарним партнерам за підтримку України в цей тяжкий час, але при цьому зазначив, що "ми не можемо постійно перебувати в режимі реагування".

"Нам потрібне остаточне та стале вирішення проблеми, а саме припинення російської агресії проти України", - сказав він.

Нагадаємо, кількість людей, які вимушено залишили своє місце проживання через військовий конфлікт, досягло найвищих показників за всю історію. На кінець 2015 року 65,3 мільйона людей були біженцями, особами, які подали прохання про отримання притулку, або внутрішньо переміщеними особами. За минулий рік їхня кількість зросла на 5 млн осіб. Біженцем є приблизно кожна 113-а людина на планеті, а половина всіх біженців - вихідці з Сирії, Афганістану і Сомалі.

ВідеоПорошенко виступив на Генасамблеї ООН

Залиште свій коментар

Наступна публікація