Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна посилює стратегічну співпрацю з Канадою. Що виїздив за океаном Гройсман

Між країнами вже три місяці діє зона вільної торгівлі.

Взаємний доступ до державних закупівель, єдині екологічні стандарти та скасування більшості тарифів на ввезення українських товарів - це результат співпраці між Україною та Канадою в межах угоди про зону вільної торгівлі.

Про це йдеться в сюжеті програми ТСН.Ранок.

Напередодні в Оттаві прем'єр-міністр України зустрівся із канадським колегою Джастіном Трюдо, і закликав тамтешніх інвесторів подивитися на Україну як на ринок нових можливостей.

"Ми цінуємо наші стосунки, вони носять абсолютно стратегічний характер. Хотів би подякувати за підтримку України щодо російської агресії, підтримку нашої територіальної цілісності", - сказав Гройсман.

"Канада завжди буде на боці України. Починаючи з російської збройної агресії і до будь-якої світової сфери", - запевнив Трюдо.

Зазначимо, що в першому півріччі 2017-го обсяг торгівлі товарами та послугами України з Канадою зріс на 58% і склав 245 млн доларів. Такі цифри наводить прес-служба Кабміну. Потенціал для подальшого зростання значний: у рамках впровадження Угоди про зону вільної торгівлі Канада скасувала вже 98% тарифів та обмежень, Україна – 72% і упродовж семи років доведе цей показник до 99%. При цьому сторони вже забезпечують взаємний доступ до державних закупівель, вирівнюють екологічні стандарти, стандарти праці, захисту прав інтелектуальної власності.

Гройсман і Трюдо
Урядовий портал

Гройсман сказав, що на часі – розширити дію Угоди на сферу послуг та інвестицій.

«Ми високо цінуємо вже існуючі проекти. Серед них є такі, якими ми дуже пишаємося. Назву лише декілька флагманських - Національна поліція України, Центри правової допомоги, CUTIS, EDGE, підтримка місцевого самоврядування ПРОМIС», - зазначив прем'єр України.

Гройсман та Трюдо також обговорили пріоритети головування Канади в G7 у 2018 році. Домовлено, що під час майбутнього саміту "Великої сімки" у червні 2018-го українське питання буде розглянуто як у контексті зміцнення безпеки і забезпечення миру, так і у питаннях координації міжнародної підтримки українських реформ. Сторони обговорили також ситуацію на Сході України та можливості розгортання на Донбасі миротворчої операції під егідою ООН.

Раніше в Канаді назвали умови для безвізу з Україною.

Залиште свій коментар

Вибір редакції