Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна потрапила до "гібридних режимів" у світовому рейтингу демократій

У попередні роки рівень демократії в Україні був трохи вищим.

Україна посіла 83 сходинку із 167 у рейтингу Democracy Index 2017, який вимірює рівень демократії у кожній країні.

Цей рейтинг опублікував проект британського видання The Economist - Intelligence Unit, передає Українська правда.

При визначенні рівня демократії враховувалися п'ять аспектів - виборчий процес та плюралізм, громадянські свободи, функціонування влади, політична участь і політична культура. Країни класифікувалися на чотири типи – повна демократія, недосконала демократія, гібридний режим і авторитарний режим.

Україна отримала загальний бал 5,69 і опинилася серед "гібридних режимів". Найбільше балів наша країна отримала за "політичну участь" – 6,67, найменше – за "функціонування влади" (3,21). 

"З рейтингу можна легко побачити, що якби показник "функціонування влади" був вищим, середній бал України був би більше 6-ти, і вона була б віднесена до категорії "недосконала демократія", а не "гібридний режим", - пише видання.

Варто зазначити, що 2016 і 2015 року Україна у цьому рейтингу мала трохи вищий бал – 5.7, а у 2006 і 2008 роках – 6.94.

У рейтингу Democracy Index 2017 першу сходинку посідає Норвегія, що набрала 9,87 балів. Останнє 167 місце в Північної Кореї – 1.08 балу. Поруч з Україною розташувалися Гондурас і Чорногорія.

Західні сусіди України розташувалися у цьому рейтингу вище за нашу країну: Словаччина (44 місце), Польща (53), Угорщина (56), Румунія (64) та Молдова (78).

Росія та Білорусь були віднесені до авторитарних режимів – 135 та 138 місця відповідно.

Нагадаємо, Україна посіла 77-ту позицію серед 113 країн світу у рейтингу верховенства права за 2017-2018 роки, на 12 пунктів випередивши Російську Федерацію. Порівняно з попередніми оцінками, Україна піднялась на одну позицію. Лідерами рейтингу стали Данія, Норвегія та Фінляндія. На останніх місцях опинились Венесуела, Камбоджа та Афганістан. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції