Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна потребує підтримки. Клімкін попередив Європу, що РФ не залишить намірів дестабілізації

Він наголосив, що наразі Київ має унікальну підтримку Заходу.

Міністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що результатом саміту Організації Північноатлантичного договору (НАТО), який відбудеться у Варшаві 8-9 липня, має стати започаткування всеохопного пакета допомоги для приведення оборонного та безпекового сектора України до стандартів Альянсу.

 

Про це він сказав сьогодні у Києві на спільній прес-конференції з міністром закордонних справ Королівства Норвегія Бьорге Бренде, передає УНІАН.

Клімкін зазначив, що українська делегація відбуває до Варшави з дуже гарним настроєм.

"На сьогодні ми схвалили тут, в Україні, весь пакет стратегічних документів, останнім з яких став Стратегічний оборонний бюлетень. І основним результатом саміту Україна-НАТО у Варшаві має стати всеохопний пакет сприяння, так би мовити матриця - яким чином підняти весь безпековий і оборонний сектор України до стандартів НАТО", - наголосив Клімкін.

Міністр також підкреслив, що  Україна повністю віддана виконанню Мінських домовленостей щодо врегулювання ситуації в Луганській і Донецькій областях, однак це не передбачає легітимізацію бойовиків.

"Виконання Мінських домовленостей - як шляху до миру на Донбасі, і, звичайно, Донбас - це не просто територія, це в першу чергу люди, мешканці Донбасу... І ми завжди чітко казали і кажемо, що ми готові до виконання "Мінська", в тому числі і до надання Донбасу додаткових можливостей в плані місцевого самоврядування, відповідний закон схвалено", - сказав Клімкін. 

"Але хочу дуже чітко підкреслити: ці можливості саме урядування, вони для українського Донбасу, для того, щоб мешканці Донбасу взяли в свої руки повернення до нормального життя, а не для легітимізації тих, хто був приведений до влади в результаті присутності на Донбасі російських регулярних військ, найманців і російської зброї", - заявив глава МЗС.

"Легітимізація тих, хто знаходиться там сьогодні при владі, приведе Донбас в нікуди, оскільки це зацементує Донбас як російський протекторат з методами керування, схожими на мафіозні", - додав він.

Також Клімкін зазначив, що "дуже радий" з приводу єдиної позиції із міністром закордонних справ Королівства Норвегія Бьорге Бренде щодо того, що санкції проти РФ можуть бути пом'якшені тільки після повного виконання пакету Мінських домовленостей: а для цього має бути досягнута реальна деескалація і стабілізація на Донбасі для чесних виборів.

Український міністр зазначив, що основна увага на зустрічі з Бренде була приділена тому, яким чином змусити Росію виконувати Мінські домовленості. 

Клімкін також додав, що Україна має унікальну підтримку від Європейського Союзу, країн "Великої сімки" і від усього цивілізованого світу в тому сенсі, що увесь цивілізований світ демонструє справжню солідарність з Україною.

"І такий рівень солідарності - це дійсно унікальне явище, яке з'явилося, на жаль, тільки після того, як Росія почала агресію щодо України. Нам потрібно продовження такої підтримки, оскільки ми всі прекрасно розуміємо, що Росія сьогодні і завтра своїх намірів дестабілізувати Україну, і дестабілізувати Європу, не залишить, оскільки Росія веде таку саму, можливо, без військового елемента, гібридну війну проти Європи", - наголосив Клімкін.

Глава МЗС заявляє про потребу України у продовженні підтримки з боку країн Заходу, бо Російська Федерація не залишить намірів дестабілізувати Україну. 

Як відомо, глава МЗС Норвегії Бьорге Бренде під час брифінгу в Києві заявив, що його країна виступає за повне виведення військ Росії з території окупованих районів Луганської та Донецької областей.

Залиште свій коментар

Вибір редакції