Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна потребує уповноваженого зі звільнення політв'язнів – родич бранця РФ

Від Порошенка і Гройсмана вимагають активнішої системної роботи в напрямку звільнення заручників.

Держава має подбати про оплату праці адвокатів українських політв'язнів у Росії. Про це заявила заступниця голови Верховної Ради Ірина Геращенко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За її словами, бранців Кремля дедалі більшає, в Україні досі не визначено юридично статус політв'язнів та немає жодного координаційного органу, який працював би над їхнім звільненням. Родичі заручників називають янголами українських консулів у Росії, бо їхня допомога часто виходить далеко за межі їхніх обов'язків. Водночас держава загалом не надто послідовна в боротьбі за своїх громадян, викрадених окупантом. Рідні викрадених застерігають: якщо Україна не боротиметься за них з усіх сил, Путін не відмовиться від своєї тактики торгівлі заручниками.

ВідеоАдвокатів для українських політв'язнів має оплачувати держава, - Ірина Геращенко

"Держава не робить головного – вона ніяк не систематизує боротьбу за звільнення політв'язнів. Стандарні рішення вже не працюють. От ми вже рік домагаємось зустрічі, президент з нами не зустрічається. Ми готуємо новий запит на зустріч. І в нас головний запит: пане президенте, будь ласка, створіть уповноваженого зі звільнення політв'язнів", - просить брат "кримського диверсанта" Євгена Панова Ігор Котелянець.

Геращенко ж апелює до Кабміну. "Я наполягаю, щоби в міністерстві тимчасово окупованих територій було створено спеціальний відділ правової допомоги родинам заручників. Це неправильно, що наші консули приймають у себе адвокатів кримських татар, тому що немає їм, де жити. Держава має на себе взяти ці видатки", - переконує вона.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва  

Залиште свій коментар

Вибір редакції