Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна повинна забезпечити незалежність НАБУ - Грібаускайте

Водночас, на думку президента Литви, бюро не має брати участь у політичній діяльності країни.

Українська влада має забезпечити незалежність Національного антикорупційного бюро України, в роботу якого не повинні втручатися інші органи.

Про це президент Литви Даля Грібаускайте заявила під час спільної прес-конференції з українським колегою Петром Порошенком у Вільнюсі.

"Наша основна вимога для України - це забезпечення незалежності НАБУ таким чином, щоб політики не могли впливати на роботу НАБУ. Одночасно НАБУ ніяким чином не має брати участь у політичній діяльності України", - заявила вона.

Водночас президент Литви висловила занепокоєння через стан реформ в Україні у галузі боротьби з корупцією.

"Хотіла би дуже чітко зазначити, що і Європейський Союз, і Литва підтримують ті реформи, які спрямовані на боротьбу з корупцією в усіх без винятку галузях. Але ці реформи мають бути послідовними. Вони мають бути відкритими і такими, які забезпечать незалежність усіх державних органів від політичного впливу", - резюмувала Грібаускайте.

Нагадаємо, 16 березня Верховна Рада не поставила на порядок денний питання вибору аудитора Національного антикорупційного бюро – у сесійній залі не вистачило голосів.

До цього тодішній глава антикорупційного комітету ВР Єгор Соболєв не дозволив розглядати на комітеті кандидатуру на посаду аудитора НАБУ Найджела Брауна, оскільки були "виявлені маніпуляції документообігом парламенту для просування пана Брауна". Також Соболєв звинувачує Брауна у зв'язках з російськими олігархами. 13 нардепів в обхід голови комітету провели засідання і проголосували за кандидатів.

Противники Брауна кажуть, що за його допомогою хочуть змістити з посади голову НАБУ Артема Ситника. Ті ж, хто голосував "за", кажуть, що затвердили двох кандидатів, окрім Брауна, ще й генерального інспектора Мін'юсту США Роберта Сторча, за якого виступає власне Соболєв.

Примітно, що пропрезидентська фракція "БПП" виступає за кандидатуру Найджела Брауна.

21 березня Рада знову не змогла обрати аудитора НАБУ з двох кандидатів - Роберта Сторча та Найджела Брауна. У рейтинговому голосуванні, яке дає змогу надалі голосувати за призначення, виграв Найджел Браун. Але на голосуванні за призначення голосів за нього не вистачило – всього 200 "за".

Парубій направив питання про кандидатури на доопрацювання у комітет з запобігання корупції. 

12 липня антикорупційний комітет Верховної Ради рекомендував чотирьох кандидатів на посаду аудитора НАБУ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції