Україна представила в ОБСЄ докази мілітаризації Криму та прямої збройної агресії Росії

Україна представила в ОБСЄ докази мілітаризації Криму та прямої збройної агресії Росії

Фото: МЗС України

Презентація мала важливе значення перед розглядом української резолюції у Генасамблеї ООН.

Міністерство закордонних справ України представило на тематичному засіданні ОБСЄ докази мілітаризації окупованого Криму та прямої збройної агресії Росії проти України.

Про це повідомила прес-служба українського зовнішньополітичного відомства.

Захід, присвячений мілітаризації Криму та частин Чорного і Азовського морів, відбувся у рамках 25-ї зустрічі міністрів закордонних справ країн ОБСЄ. Проведенню засідання сприяли делегації МЗС США, Канади, Польщі, Литви, Данії, Швеції, Великої Британії, Латвії, Румунії, Грузії та Естонії.

Українська делегація представила учасникам та ЗМІ докази мілітаризації Криму та прямої збройної агресії РФ проти України в районі Керченської затоки.

"У своїх виступах партнери висловили повну підтримку України, закликали до негайного звільнення українських військовополонених, а також обговорили можливі кроки в напрямку стримування агресора", - повідомляє МЗС України.

У відомстві зазначили, що презентація мала важливе значення у контексті розгляду у грудні цього року Генасамблеєю ООН проекту української резолюції "Проблема мілітаризації Автономної Республіки Крим та м.Севастополь (Україна) та частин Чорного і Азовського морів".

Росія розгорнула в окупованому Криму новий батальйон зенітно-ракетних комплексів С-400

Росія розгорнула в окупованому Криму новий батальйон зенітно-ракетних комплексів С-400

Вранці 25 листопада Росія заблокувала прохід до Керченської протоки українському буксиру "Яни Капу" і двом катерам "Бердянськ" і "Нікополь". Для цього росіяни перегородили рух під Кримським мостом танкером і навіть вдалися до тарану буксира прикордонним кораблем "Дон". Увечері того самого дня російські кораблі напали на них і захопили, при цьому поранивши щонайменше шістьох українських моряків та захопивши інших у полон.

В ніч проти 26 листопада РНБО провела екстрене засідання та запропонувала ввести в Україні воєнний стан у зв'язку з агресією Російської Федерації в Азовському морі.

Після рішення Радбезу спікер Верховної Ради України Андрій Парубій скликав позачергове засідання Верховної Ради на понеділок, 26 листопада, о 16:00. Президент Петро Порошенко, своєю чергою, ввів у дію рішення та вніс до Верховної Ради законопроект про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", який згодом затвердили українські депутати.

 

Повʼязані теми:

Наступна публікація