Україна разом з ще чотирма країнами створила "антиросійську" групу в ПАРЄ

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна разом з ще чотирма країнами створила "антиросійську" групу в ПАРЄ

Фото: Associated Press

Перший крок групи - відмова від участі в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці ПАРЄ.

Україна разом із Латвією, Литвою, Естонією та Грузією створили спільну групу "Балтік плюс" в Парламентській Асамблеї Ради Європи, головне завдання якої – продовжувати політику невизнання анексії Криму, засудження окупації Росією Криму, частини Східної України, Грузії та Молдови.

Про це повідомила партія "Слуга народу".

Як зазначається, першим кроком "Балтік плюс" стала відмова від участі в урочистих заходах з нагоди 70-ї річниці ПАРЄ. Воно стало реакцією на повернення права голосу та інших процедурних прав російській делегації. "Адже, повернувши Росію до ПАРЄ, рада Європи заплющила очі на постійні порушення прав людини, викрадення, незаконну окупацію та анексію територій, незаконне ув’язнення громадян держав-членів та війну, яку Російська Федерація досі веде проти своїх сусідів", - наголошується в повідомленні.

Водночас повідомляється, що група "Балтік плюс" відкрита для делегацій та членів ПАРЄ, які є однодумцями, та продовжить проводити постійні зустрічі з метою напрацювання спільної позиції та дій задля відстоювання цінностей Ради Європи для всіх її членів без винятку.

Україна разом із Латвією, Литвою, Естонією та Грузією створили спільну групу «Балтік плюс» в Парламентській Асамблеї...

Опубліковано Слуга Народу Вівторок, 1 жовтня 2019 р.

Як відомо, 30 вересня стартувала осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи у Страсбурзі.Верховна Рада України ухвалила рішення не направляти нову делегацію на неї у знак протесту проти повернення Росії. Протягом проведення сесії Україна проведе консультації із партнерами для винайдення спільних підходів до ситуації із безумовним поверненням Росії до ПАРЄ, а також закликом провести розширені консультації з цього питання.

Раныше, 25 червня ПАРЄ підтримала резолюцію, яка змінює санкційний механізм. У цьому ж документі РФ запросили повернутися до роботи в Асамблеї без обмежень права голосу. 118 делегатів проголосували за, 62 - проти, ще 10 утрималися. Перед цим ПАРЄ відхилила понад 200 поправок, які підготувала українська делегація задля блокування повернення російської делегації до цієї організації. 

Наступна публікація