Україна розпочинає реальну перебудову для вступу до НАТО – Порошенко

Президент окремо наголосив на необхідності дофінансування державного оборонного замовлення на 2016 рік.

РНБО України під головуванням президента Петра Порошенка на засіданні розглянула Стратегічний оборонний бюлетень та питання, пов'язані із плануванням та виконанням державного оборонного замовлення.

"Участь експертів Альянсу та його окремих країн-членів – природна і необхідна. Стратегічний оборонний бюлетень – це дорожня карта реформ сектору оборони та безпеки", - підкреслив президент, наголосивши, що документ стосується не лише Збройних Сил України, а націлений на встановлення термінів та конкретних завдань для комплексного реформування сектору оборони та безпеки.

"Зазначений проект є фактичним початком реальної перебудови сектору оборони та безпеки для вступу до НАТО. Це не означає, що зараз приймається рішення про вступ. Безумовно, ми залишаємось в сфері наших міжнародних зобов'язань, але це той рубікон, який переходить українські ЗСУ та сектор оборони та безпеки для остаточного переведення під стандарти НАТО", - наголосив глава держави.

Президент підкреслив, що очікуваним результатом оборонної реформи є створення за принципами і стандартами, прийнятими у країнах НАТО, ефективних, мобільних, дуже добре оснащених сучасним озброєнням, військовою спеціальною технікою, об'єднаних сил оборони зразка 2020-го року, які матимуть можливість гарантовано забезпечити оборону держави.

"Ми нарешті відходимо від системи побудови радянської армії і будуємо справжні і ефективні Збройні Сили. Для мене це дуже важливо, бо це є доказом того, що Україна і НАТО говорять однією мовою і добре розуміють один одного", - наголосив глава держави.

Він зазначив, що передбачається посилення демократичного цивільного контролю за силовими структурами держави. Президент окремо наголосив на необхідності дофінансування державного оборонного замовлення на 2016 рік.

Глава держави вважає помилковим те, що значний обсяг видатків для виконання державного оборонного замовлення передбачено у спеціальному фонді державного бюджету.

"Не допущу, щоб у фінансуванні державного оборонного замовлення та озброєння для наших військ, ми мали затримку, ослаблюючи обороноздатність держави", - наголосив президент. "Ризик зриву державного оборонного замовлення має бути ліквідований", - підкреслив глава держави, додавши, що нині запропоновано низку кроків щодо перенесення графіку фінансування та прискорення прийняття відповідних рішень Верховною Радою. 

Нагадаємо, що голова військового комітету НАТО Петро Павел відкинув постачання летального озброєння Україні.

"У цьому (постачати зброю Україні – ред.) немає необхідності, тому що постачання зброї і бойових систем здатні лише збільшити страждання людей", - заявив він. 

За словами Павела, НАТО повинно здійснювати підтримку української сторони, але не сприяти розпалюванню конфлікту. Крім того, НАТО проводить тренування українських військовослужбовців, постачає обладнання нелетальної дії і здійснює заходи, які здатні збільшити оборонні можливості Збройних сил України.

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: