Україна та Польща домовилися і надалі протидіяти "Північному потоку-2": спільна заява

Україна та Польща домовилися і надалі протидіяти "Північному потоку-2": спільна заява

МЗС України

Наголошується, що "Північний потік-2" створює додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи загалом.

Очільник українського зовнішньополітичного відомства Дмитро Кулеба разом зі своїм польським колегою Збігнєвом Рау оприлюднили заяву, в якій закликали Німеччину та США не ставитися байдуже до російської загрози через завершення будівництва "Північного потоку-2".

Про це йдеться на сайті МЗС України.

За словами міністрів, рішення про будівництво "Північного потоку-2" створило політичну та безпекову кризу і кризу довіри в Європі. Також це рішення створило додаткові політичні, військові та енергетичні загрози для України та Центральної Європи загалом.

Рау і Кулеба попереджають, що запуск газогону збільшує можливості Росії чинити деструктивний вплив на безпекову ситуацію в Європі, поглиблює розбіжності між державами-членами НАТО та ЄС.

"Ми закликаємо Сполучені Штати Америки та Німеччину адекватно поставитися до безпекової кризи в нашому регіоні, єдиним вигодонабувачем якої є Росія", — йдеться у заяві.

Україна та Польща зобов’язалися працювати разом зі своїми союзниками та партнерами над протидією запуску "Північного потоку-2", допоки не будуть розроблені рішення для подолання безпекової кризи, підтримки країн в їхніх прагненнях стати членами західних демократичних інституцій, мінімізації загроз миру та енергетичній безпеці.

Нагадаємо, що міністерство закордонних справ Німеччини опублікувало декларацію Вашингтона і Берліна щодо російського проєкту "Північний потік-2".

Україна ініціює консультації з Єврокомісією та Німеччиною з приводу цього питання.

Також Меркель обговорила з Путіним "Північний потік — 2" і транзит газу через Україну.

Раніше повідомлялося, що Зеленський на зустрічі з Байденом 30 серпня в Вашингтоні обговорить російський проект "Північний потік — 2" як виклик безпеки для України і Європи.

Новини світу: угода США та Німеччини про "Північний потік-2" – що вирішили

Новини світу: угода США та Німеччини про "Північний потік-2" – що вирішили

Підписуйтесь на наші канали у Telegram та Viber.