Перейти до змісту
Україна та Туреччина домовилися прискорити укладання угоди про вільну торгівлю - Зеленський

Україна та Туреччина домовилися прискорити укладання угоди про вільну торгівлю - Зеленський

Також президент України відзначив зацікавленість у більшій залученості турецьких компаній до реалізації інфраструктурних програм, зокрема до реалізації програми "Велике будівництво".

Україна та Туреччина домовилися прискорити укладання угоди про вільну торгівлю. Попри ситуацію із COVID-19 Україна та Туреччина зберегли позитивну динаміку двосторонньої торгівлі.

Про це у п'ятницю, 16 жовтня, заявив президент України Володимир Зеленський під час заяви для ЗМІ за результатами переговорів з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом у Стамбулі, передає пресслужба глави держави.

"Для продовження позитивного тренду ми домовилися прискорити укладання угоди про вільну торгівлю та вирішити всі проблемні питання, які зараз гальмують такий важливий процес", – повідомив Зеленський.

Також президент України відзначив зацікавленість у більшій залученості турецьких компаній до реалізації інфраструктурних програм, зокрема до реалізації програми "Велике будівництво".

"У нас вже успішно працюють турецькі компанії, такі як "Онур" та "Озалтин". А зважаючи на масштабність нашої програми під назвою "Велике будівництво", ми прагнемо розширити коло цих проєктів і коло цих компаній", – повідомив Зеленський.

За інформацією пресслужби, Володимир Зеленський і Реджеп Таїп Ердоган під час перемовин також обговорили співпрацю двох країн для забезпечення енергетичної незалежності.

"Відзначу, що в нас дуже близьке бачення з президентом енергетичних викликів регіону", – зауважив глава української держави.

Своєю чергою, як розповіли в пресслужбі Зеленського, президент Туреччини відзначив взаємне прагнення розвитку економічних відносин і нарощування товарообігу. Він нагадав, що під час його візиту в Україну була окреслена мета досягнути рівня в 10 млрд доларів у двосторонній торгівлі.

"Ми з паном Зеленським однодумці, що потрібно якомога швидше фіналізувати перемовини щодо угоди про вільну торгівлю для досягнення нашої мети", – сказав Реджеп Таїп Ердоган.

Крім того, за його словами, попри всесвітню пандемію коронавірусу Туреччину відвідали 500 тисяч туристів з України.

Відео У Стамбулі підписали військову угоду між Україною та Туреччиною

Нову військову угоду між Україною та Туреччиною підписали сьогодні в Стамбулі. Сюди на день прилетів президент Зеленський разом із дружиною та урядовою делегацією. Договір уклали за результатами зустрічі з президентом Туреччини Реджепом Таїпом Ердоганом. Тексту документа ще не оприлюднили, однак уже відомо, що сторони розширять військову співпрацю в 20-ти напрямах. Також Зеленський відвідав Фанар, де разом із Вселенським патріархом Варфоломієм помолилися за Україну в патріаршому храмі. Президент запросив патріарха до Києва, однак через пандемію коронавірусу це станеться не скоро.

У Стамбулі підписали військову угоду між Україною та Туреччиною

Як повідомлялося раніше, президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив про готовність підтримати майбутню платформу щодо деокупації Криму.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин