Україна в ООН: миротворців потрібно підсилити технікою для розвідки та авіацією

Україна зробить усе можливе, щоб залишатися надійним партнером миротворчих операцій ООН. 

Попри масштабну агресію з боку Росії та вимушене збройне протистояння окупанту Україна залишатиметься надійним партнером ООН в операціях з підтримання миру

Про це заявив під час засідання РБ ООН постпред України Володимир Єльченко, - пище Укрінформ. 

Він наголосив на можливості суттєвого підвищення ефективності виконання мандатів операцій ООН з підтримання миру. Передусім, за його словами, РБ ООН має "вивести на новий рівень" діалог з країнами-контрибуторами військових та поліцейських контингентів, а також продовжувати проведення комплексних консультацій під час створення та поновлення мандатів.

ВідеоРосія активно намагається просунути свій проект миротворчої місії, що узаконить окупацію Донбасу

На його думку, місії повинні отримувати "чіткі, узгоджені, досяжні, послідовні та водночас міцні мандати", відповідно до основних положень миротворчої діяльності ООН. 

За його словами, також потрібно уважно оцінювати практичний прогрес кожної окремої місії, ретельно розглядати та за необхідності вносити зміни в діючі мандати, "зосередивши увагу на підтримці політичного врегулювання конфлікту".

Щодо прогалин у можливостях миротворців, представник України звернув увагу на необхідність забезпечення місій належним фінансуванням, надання їм достатньої підтримки авіації (як бойової, так і транспортної), а також використання передових розвідувальних технологій.

Нагадаємо, підтримка світовою спільнотою резолюції про розміщення на Донбасі миротворців ООН не залишить шансів РФ ветувати її. Про це заявив президент України Петро Порошенко, - повідомляє Укрінформ із посиланням на CBC News. На його переконання, миротворці ООН на українсько-російському кордоні створили б умови для реінтеграції Донбасу

Раніше Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці мають бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включно з українсько-російським державним кордоном. 

Залиште свій коментар