Україна в ООН звинуватила Росію у порушенні конвенції з морського права

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії.

Українська делегація в Організації Об'єднаних Націй звинуватила Росії в порушенні Конвенції ООН з морського права через її дії в Азовському морі, які призводять, у тому числі, до блокування морських сполучень.

З такою заявою Україна виступила на засіданні Шостого комітету Генасамблеї ООН, - пише Укрінформ.

"Нинішньою метою Росії після тимчасової окупації Криму є встановлення контролю над Азовським морем. Незаконно побудувавши міст через Керченську протоку, РФ почала систематично порушувати свободу міжнародної навігації для українських та іноземних суден", - заявила українська сторона в ООН.

На думку української делегації, це є грубим порушенням Конвенції ООН з морського права.

"Такі брутальні дії повинні припинятися як незаконні, в тому числі в рамках цієї Конвенції", - підкреслили в українській місії.

Тому Україна закликала держави-члени ООН здійснити термінові кроки для припинення агресії, а також запобігання небезпеки, яку створює російська сторона в цьому регіоні.

Зауважимо, що шостий комітет Генасамблеї ООН є основним форумом для розгляду правових питань. Всі держави-члени Організації уповноважені бути представленими в Комітеті.

ВідеоСША передали Україні кораблі для захисту Азовського моря.

Америка дала два патрульних катери класу "Айленд" - їх особисто прийняв президент України Петро Порошенко. Побудовані 30 років тому судна перебували на службі американської берегової охорони до минулого року. Київ має оплатити ремонт і дооснащення катерів та навчання екіпажів. 

США передали Україні кораблі для захисту Азовського моря.

Нагадаємо, протягом кількох місяців Росія затримує кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. Міністр інфраструктури Володимир Омелян заявляв, що Україна проводить переговори з країнами ЄС та США щодо введення санкцій проти Росії у відповідь на блокаду Азовського моря. 

У Вашингтоні дії росіян назвали ще одним прикладом кремлівської кампанії, спрямованої на дестабілізацію України. Те, що відбувається сьогодні, експерти вже прямо називають повзучою анексією Азова.

23 вересня українські військові кораблі "Донбас" і "Корець" зайшли в контрольовану окупантами Керченську протоку і пройшли під Кримським мостом. З боку Азова їх вже чекали наші броньовані катери. Петро Порошенко привітав появу кораблів в Азовському морі та зазначив, що судна стануть частиною новоствореної військово-морської бази українського флоту на Азові. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції