Україна в Радбезі ООН: окупанти хочуть знищити ідентичність українців і кримських татар

Місія спостерігачів ООН неодноразово фіксувала злочини, скоєні під час російської агресії проти України.

Українська делегація закликала членів Радбезу ООН під час розгляду ситуації в окупованих РФ Криму та Донбасу звертати увагу на дотримання прав людини на тимчасово підконтрольних агресору територіях.

Про це заявив на засідання РБ ООН у Нью-Йорку заступник міністра закордонних справ України Сергій Кислиця, - пише Укрінформ.

"Окупаційна влада чинить масові й систематичні порушення прав людини та прагне знищити ідентичність українців і корінних жителів півострова – кримських татар, а також інших етнічних і релігійних груп", - зауважив Кислиця.

Заступник глави МЗС України нагадав, що згідно з резолюцією ООН, "кримські жителі повинні користуватися захистом відповідно до Женевських конвенцій і чинних договорів про права людини". Також місія спостерігачів ООН неодноразово фіксувала злочини, скоєні під час російської агресії проти України.

Кислиця додав, що окупанти пробують уникнути кари "під час внутрішніх громадянських воєн, як це відбувається в Сирії, або ж уникнути відповідальності за спроби незаконного приєднання чужих територій, як це вчинила Росія з Кримом, а також під час її військової агресії на Донбасі".

Нагадаємо, 13 квітня силовики затримали вісьмох людей у районах компактного проживання кримських татар у Бахчисараї. Слідчі заходи супроводжувалися сутичкою та попереджувальними пострілами в повітря. У прес-службі так званого "МВС Криму" повідомили, що співробітники органів внутрішніх справ проводили планові заходи із метою виявити й затримати осіб, причетних до діяльності "Хізб ут-Тахрір".

ВідеоУ Криму озброєні ОМОНівці вдерлися до будинків кримських татар

Залиште свій коментар