Україна в скорботі вшановує пам'ять жертв голодоморів

Україна в скорботі вшановує пам'ять жертв голодоморів

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна в скорботі вшановує пам'ять жертв голодоморів

Сьогодні українці вшановують пам’ять жертв голодоморів / plus.google.com / Олена Лісовська

О 16:00 – загальнонаціональна хвилина мовчання та акція "Запали свічку пам'яті".  

Сьогодні, 28 листопада, традиційно в четверту суботу останнього місяця осені, Україна вшановує жертв голодоморів, що сталися в нашій державі в радянські часи – у 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 роках.

Особливо згадують наймасовіший із них – Голодомор-геноцид 1932-1933 років, коли від голоду загинули 10 млн 63 тис. осіб. Це – чверть населення нинішньої України. Остаточну кількість жертв Голодомору п'ять років тому визнав Апеляційний суд Києва.

Пік голодомору прийшовся на весну 1933-го. В Україні тоді від голоду вмирало 17 людей щохвилини, тисяча – щогодини, майже 25 тисяч – щодня…

Основні пам'ятні заходи сьогодні, 28 листопада, відбудуться в Національному музеї "Меморіал жертв Голодомору" в Києві по вулиці Лаврській, 3. Там о 15:00 пом'янути жертв голодоморів зберуться чимало жителів столиці, серед яких – перші особи держави, глави українських церков. Територію музею охоронятимуть поліція та спецслужби, а тому в цей час людей не пускатимуть близько до Меморіалу.

О 16.00 – загальнонаціональна хвилина мовчання. А о 16:01 стартує Всеукраїнська акція "Запали свічку пам'яті". Українці запалюватимуть свічки в пам'ять про убитих геноцидом співвітчизників біля місць пам'яті Голодомору та у вікнах своїх домівок по всій Україні та світові.

80% українців визнають Голодомор геноцидом. Опитування from tsnua
Наступна публікація