Україна веде активні переговори з розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі – Порошенко

Президент впевнений, що місія може забезпечити безпеку на виборах.

Україна проводить активні переговори з приводу розміщення поліцейської місії ОБСЄ на Донбасі.

Про це під час прес-конференції у Вашингтоні заявив президент України Петро Порошенко, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, розміщення збройної місії ОБСЄ – один з найбільш прийнятних варіантів вирішення проблеми виборів на окупованій території Донбасу і врегулювання конфлікту.

"Для цього нам, безумовно, потрібно рішення ОБСЄ, розширення мандата і ми зараз ефективно проводимо переговори з нашими партнерами для того, щоб забезпечити цей компонент безпеки", - сказав Порошенко.

На думку президента, для імплементації Мінських угод у повному обсязі необхідно забезпечити компонент безпеки. Лише після цього можна проводити вибори.

"Цей компонент безпеки включає те, що ми повинні забезпечити припинення вогню, ефективний режим моніторингу відведення озброєнь і забезпечити ефективний контроль над неконтрольованою ділянкою україно-російського кордону", - сказав Порошенко.

Нагадаємо, очільник МЗС України Павло Клімкін казав, що українська поліція не зможе гарантувати безпеку під час проведення виборів на Донбасі, тому там необхідно розмістити поліцейську місію ОБСЄ, для чого слід тиснути на Росію.

За словами Клімкіна, у зв'язку з тим, що це збройна місія, необхідно також опрацювати правила застосування зброї.

"Наші колеги чудово розуміють, що всі рішення в рамках ОБСЄ приймаються на підставі консенсусу, тому, відповідно, Росія матиме також вплив на аспекти цієї місії. Але нам потрібно об'єднатися, і тиснути на Росію, щоб така місія була, оскільки без неї ми не зможемо говорити про реальну безпеку", - додав міністр.

ВідеоУ Вашингтоні президент України заявив, що конфлікт на Донбасі можна врегулювати до осені

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: