Україна відмовилась підписати у ТКГ "формулу Штайнмайєра" - представник РФ

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У РФ звинувачують Україну через такий крок у зриванні зустрічі лідерів "нормандського формату".

Повноважний представник РФ в ТКГ Борис Гризлов заявив, що українські представники відмовились підписати "формулу Штайнмаєра".

Про це заявив за підсумками засідання Тристоронньої контактної групи у середу, 18 вересня, пише ТАСС.

"Головний підсумок зустрічі контактної групи: представники Києва відмовилися підписати" формулу Штайнмайера ", тобто відмовилися погодити порядок правового і фактичного закріплення особливого статусу Донбасу. Це той самий документ, який був узгоджений 11 вересня політичними радниками лідерів країн "нормандської четвірки" і запропонований контактній групі для підписання", - сказав він.

Він наголосив, що своєю відмовою "Київ зірвав і ухвалення рішення про розведення сил в Петровському і Золотому, оскільки питання безпеки повинні бути синхронізовані з політичними питаннями".

Він нагадав, що доручення "нормандського формату" містило одночасно пункти з політики і безпеки. "Такими діями Київ поставив під загрозу саміт "нормандської четвірки", оскільки умовою проведення саміту було наявність успішного результату за цими двома напрямками", - додав Гризлов. 

"Формула Штайнмайєра" - це запропонований 2016 року тодішнім головою міністерства зовнішніх справ Франк-Вальтер Штайнмайєром варіант реалізації Мінських угод, головним пунктом якої є надання "особливого статусу Донбасу через чесні, демократичні вибори відповідно до стандартів ОБСЄ". 

Нагадаємо, у середу міністр закордонних справ України Вадим Пристайко заявив, що попередньо дав згоду України на використання "формули Штайнмаєра" для врегулювання ситуації на Донбасі. Водночас, президент України Володимир Зеленський заявляв, що вибори на непідконтрольному Донбасі відбудуться лише після повного відведення військ.

У Кремлі своєю чергою неодноразово зазначали, що узгодження "формули Штайнмаєра" є умовою зустрічі лідерів України, Росії, Німеччини та Франції.

Відео У Мінську триває засідання ТКГ щодо Донбасу

На порядку денному - питання безпеки та звільнення військовополонених. На які рішення варто очікувати – у сюжеті.  

У Мінську триває засідання ТКГ щодо Донбасу

Залиште свій коментар

Вибір редакції