Україна вимагає від Росії негайно повернути Карпюка й Клиха на батьківщину

У відомстві Клімкіна процес над політв'язнями назвали "судовим фарсом".

МЗС України висловило рішучий протест з приводу винесення колегією присяжних обвинувального вердикту у справі громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, які незаконно утримуються на території Російської Федерації.

Про це йдеться в коментарі відомства.

"Сьогоднішнє неправомірне рішення було винесене після тривалого судового фарсу у справі українців та базувалося на безпідставних та сфабрикованих матеріалах слідства, які були отримані, в тому числі, внаслідок застосування до українців тортур та психологічного тиску. Цей вердикт ще раз підтвердив політичний характер справи проти українських громадян", - зазначили дипломати.

У МЗС також додали, що на виправдувальний вердикт було марно сподіватися, оскільки його було прийнято під зовнішнім тиском з боку сторони обвинувачення, до уваги не бралися жодні беззаперечні докази непричетності українців до інкримінованих їм злочинів.

"МЗС України вимагає від російської сторони ще до вироку суду у справі українських політичних в'язнів припинити цей судовий фарс та забезпечити звільнення і безпечне негайне повернення Миколи Карпюка та Станіслава Клиха в Україну", - йдеться в повідомленні.

Миколу Карп'юка і Станіслава Клиха колегія присяжних визнала винними

Під час оголошення вироку, передають свідки, Карп'юк у вишиванці спокійно стояв, узявшись за ґрати, а Клих читав газету. Тепер суддя має назвати строки їхнього ув'язнення, але, коли це станеться - не відомо. Українців Росія обвинувачує у розстрілах солдатів під час першої чеченської війни.

Нагадаємо, 19 травня суд присяжних визнав Карпюка і Клиха винними. Вирок українцям повинні були зачитати ще напередодні пізно ввечері, але засідання терміново перенесли на сьогодні. Захист українців впевнений, що на присяжних чинився тиск.

Справа Карпюка і Клиха сфабрикована Російським слідчим комітетом і в ній фігурує прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк. Адвокат Ілля Новіков опублікував нові подробиці, за його словами, - "цієї брудної історії". У ній Росія офіційно заявляє, що в 94-му Яценюк носив прізвисько "бойовик Арсен", воював у Чечні проти російських військ з Олександром Музичком, відомим як Саша Білий, а ще - колишнім керівником львівської організації УНА-УНСО Андрієм Шкілем і, власне, нині підсудними в Чечні українцями - Карпюком та Клихом.

У Чечні визнали винними Миколу Карп'юка і Станіслава Клиха

Колегія присяжних визнала їх винними у начебто розстрілах російських солдат під час першої чеченської війни. Із українців росіяни вибивали видумані свідчення під тортурами і електричним струмом. Тепер їм світять чималі терміни ув’язнення. Наступне засідання в Грозному - 24 травня. Захисники Карп'юка та Клиха припускають, що суддя тоді й оголосить вирок. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: