Україна виступила проти головування Росії в СНД в наступному році

Рішення про передачу естафети головування Росії було прийнято одноголосно.

Український посол звинуватив Москву в анексії Криму і висловився проти головування Росії в співдружності.

Керівник української делегації на саміті СНД в Бішкеку, посол в Киргизії Микола Дорошенко на розширеному засіданні заявив, що Україна виступає проти того, щоб Росія стала головою в СНД в 2017 році, оскільки вважає, що Росія порушила норми міжнародного права, анексувавши Крим і сприяючи конфлікту на Україні, передає РБК.

На заяву українського делегата, Володимир Путін у відповідь повідомив, що "приєднання Криму - це результат протиправних дій в ході державного перевороту в Україні".

Дорошенко також зазначив, що Україна візьме участь у перепису СНД, тільки якщо Росія не буде враховувати у своїй перепису осіб, які проживають у Криму. В іншому випадку результати перепису Київ "буде вважати нікчемними".

У свою чергу, Володимир Путін заявив, що: "У мене є дві репліки. По-перше, Росія нічого не анексувала. Все, що сталося з Кримом, - результат протиправних дій певних політичних сил в Україні, які довели справу до державного перевороту. Крим приєднався до Росії в результаті волевиявлення людей, які проживають на цій території, в повній відповідності з міжнародним правом та статутом ООН".

Глава Росії також додав, що Україна не ратифікувала статут СНД, тому навряд чи може претендувати на внесення своїх пропозицій з приводу роботи цієї структури.

Після закінчення саміту виконавчий секретар СНД Сергій Лебедєв заявив, що рішення про передачу естафети головування Росії було прийнято одноголосно.

Нагадаємо, сьогодні в Бішкеку проходить ювілейний саміт СНД. Співдружність в 2016 році святкує 25-річчя. У вузькому складі лідери держав повинні були обговорити п'ять питань, зокрема питання про адаптацію СНД до сучасних реалій і про виконавче секретаря.

Головою СНД в 2017 році буде Росія, хоча чергу головувати повинна була перейти до Молдавії. Молдовська влада відмовилися від головування. Наступний саміт СНД має пройти в Москві в жовтні 2017 року.

Залиште свій коментар

Наступна публікація