Україна вийшла з єдиного цивільного та військового повітряного простору з СНД

Україна вийшла з єдиного цивільного та військового повітряного простору з СНД

Фото: УНІАН

Відповідний указ підписав президент України.

Україна офіційно вийшла з двох угод між країнами СНД, що передбачали єдиний повітряний простір у цивільній та військовій авіації.

Відповідний указ "Про вихід України з міжнародних договорів, укладених у межах Співдружності Незалежних Держав" підписав президент Володимир Зеленський.

Цивільна авіація

Україна виходить з Угоди про цивільну авіацію та про використання повітряного простору, яку 25 грудня 1991 року в Мінську підписали Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Грузія, Казахстан, Киргизстан, Молдова, Росія, Таджикистан, Туркменістан, Узбекистан та Україна. Цей документ передбачає, що повітряний простір держав-підписантів розглядається як єдиний повітряний простір. Тоді ж була утворена Рада з авіації і використання повітряного простору та Міждержавний авіаційний комітет, який виконує рішення Ради.

Військова авіація

Україна також виходить з Угоди про використання повітряного простору, підписаної 15 травня 1992 року в Ташкенті. Тоді Азербайджан, Росія, Білорусь, Таджикистан, Вірменія, Туркменістан, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Молдова та Україна домовилися, що держави-учасниці надаватимуть повітряний простір над своєю територією для здійснення діяльності Збройних сил СНД та не чинитимуть дій, що призводять до порушення або ускладнення їхнього нормального функціонування.

Нагадаємо, 16 грудня Кабмін ухвалив рішення про вихід України з кількох міжнародних договорів, укладених у межах СНД.

Цивільна авіація у часи пандемії: як галузь переживає кризу і коли ми зможемо повноцінно літати

Цивільна авіація у часи пандемії: як галузь переживає кризу і коли ми зможемо повноцінно літати

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Зеленський Володимир Олександрович
Дата публікації
Перегляди
4267
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація