Україна закликала Росію вивести свої війська з окупованих територій Грузії

Дата публікації
Перегляди
1213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Україна закликала Росію вивести свої війська з окупованих територій Грузії

Фото: Reuters

Цього року виповнюється 10 років з початку нападу Росії на Грузію.

Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії і закликає Росію вивести свої війська з окупованих грузинських територій - Абхазії та Цхінвальського регіону.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з приводу 10-ї річниці з початку вторгнення Росії до Грузії.

"Україна вкотре підтверджує свою послідовну і рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між нашими державами", - йдеться у заяві.

МЗС України закликало Москву виконати свої зобов’язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії та здійснити інші заходи з демілітаризації та деокупації цих територій.

"Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій", - заявляє українське зовнішньополітичне відомство.

Також Україна звернулася до ЄС, ОБСЄ, ООН і США та всієї міжнародної спільноти продовжити докладати зусилля, спрямовані на врегулювання російсько-грузинського конфлікту.

Нагадаємо, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що вступ Грузії до НАТО може призвести до катастрофічних наслідків. Також глава російського уряду заявив, що російське вторгнення в Грузію 2008 року не було невідворотним. 

У Грузії на це відповіли, що "у заяві Медведєва немає нічого нового" і наголосили, що обрали для себе європейську та євроатлантичну інтеграцію. 

Порошенко із грузинським президентом побували на кордоні із окупованою частиною Грузії

Порошенко із грузинським президентом побували на кордоні із окупованою частиною Грузії

 

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1213
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація