Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна закликала Росію вивести свої війська з окупованих територій Грузії

Цього року виповнюється 10 років з початку нападу Росії на Грузію.

Україна підтримує суверенітет і територіальну цілісність Грузії і закликає Росію вивести свої війська з окупованих грузинських територій - Абхазії та Цхінвальського регіону.

Про це йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України з приводу 10-ї річниці з початку вторгнення Росії до Грузії.

"Україна вкотре підтверджує свою послідовну і рішучу підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності Грузії в її міжнародно визнаних кордонах, а також відданість стратегічному партнерству між нашими державами", - йдеться у заяві.

МЗС України закликало Москву виконати свої зобов’язання за Угодою про припинення вогню від 12 серпня 2008 року, вивести військові підрозділи з окупованих територій Грузії та здійснити інші заходи з демілітаризації та деокупації цих територій.

"Російська Федерація несе повну відповідальність за складну гуманітарну ситуацію на окупованих територіях і має негайно забезпечити безперешкодний доступ до них міжнародних гуманітарних і правозахисних організацій", - заявляє українське зовнішньополітичне відомство.

Також Україна звернулася до ЄС, ОБСЄ, ООН і США та всієї міжнародної спільноти продовжити докладати зусилля, спрямовані на врегулювання російсько-грузинського конфлікту.

Нагадаємо, прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що вступ Грузії до НАТО може призвести до катастрофічних наслідків. Також глава російського уряду заявив, що російське вторгнення в Грузію 2008 року не було невідворотним. 

У Грузії на це відповіли, що "у заяві Медведєва немає нічого нового" і наголосили, що обрали для себе європейську та євроатлантичну інтеграцію. 

ВідеоПорошенко із грузинським президентом побували на кордоні із окупованою частиною Грузії

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції