Дипломати обурені черговим проявом агресії Росії.
Міністерство закордонних справ України відреагувало на порушення РФ Договору про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності (ДРСМД ) та вихід США з цієї угоди.
В українському зовнішньополітичному відомстві наголосили, що Верховна Рада ніколи не ратифікувала цей договір і виконувала умови ДРСМД на "добровільній основі".
"У цьому зв’язку, факт порушення положень договору Росією, яка є його повноцінною стороною, є особливо обурливим. Указом президента РФ від 4 березня 2019 року про призупинення участі в ДРСМД Москва черговий раз довела, що цинічність є основним принципом державної політики РФ. Адже саме грубі неодноразові порушення РФ цього договору і призвели до його розпаду", - йдеться у повідомленні МЗС.
Дипломати наголошують, що українська сторона разом з американськими парнерами засудила розробку та випробування РФ балістичної ракети РС-26 "Рубеж" та розширення бойових можливостей ракетного комплексу "Іскандер-М", який був зафіксований на територій окупованого Криму. Також у МЗС відзначають, що потенційний тиск РФ на членів НАТО через вихід з Договору має на меті встановлення тотального контролю Кремля від Балтії до Середземного моря і створює серйозну загрозу європейському континенту.
"Україна залишає за собою право створювати збройні системи, необхідні для забезпечення своєї обороноздатності, у т.ч. відповідне ракетне озброєння", - підсумували в МЗС.
Як повідомлялося, 1 лютого США оголосили про рішення призупинити участь у ДРСМД з 2 лютого. Про цей намір США заявляли ще в середині січня. Цьому передувало звинувачення Росії в порушенні договору, оскільки остання, за словами представників американського Держдепу, розробляє крилаті ракети наземного базування середнього радіусу дії. І це прямо порушує договір. Президент США Дональд Трамп уже заявив, що Сполучені Штати почнуть підготовку військової відповіді на порушення Росією зобов'язань. Президент РФ Володимир Путін у відповідь заявив, що РФ призупиняє участь у ДРСМД і починає розробку гіперзвукової ракети. Детальніше про ракетний договір, чому США вирішили припинити участь у ньому і які наслідки це матиме для світу читайте за посиланням.