Україна запропонувала обговорити в Радбезі ООН заяву Путіна про Донбас

Висловлювання Путіна порушують низку міжнародних документів.

Українська делегація в ООН розпочала обговорення в Радбезі висловлювання президента Росії.

За словами постпреда України в ООН Володимира Єльченка, висловлювання Путіна порушують низку міжнародних документів, зокрема статут ООН.

Представник України поновив заклик до всіх сторін Будапештського меморандуму, включно з РФ, невідкладно провести консультації щодо відвертих зазіхань на існуючі кордони України, як це і передбачено статтею 6 Меморандуму.

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін заявив, що кордон між РФ і Україною в радянські роки провели "довільно" і "необґрунтовано", а включення Донбасу до складу України назвав "маячнею".

"Відповідно до цією ідеєю усі інші суб'єкти майбутньої держави повинні були увійти в СРСР на основі автономії з широкими повноваженнями. Ленін розкритикував позицію Сталіна. Він просунув ідею входження всіх майбутніх суб'єктів цієї держави, а тоді було їх було чотири – Росія, Україна, Білорусь і, до речі кажучи, південь Росії, Північно-Кавказька федерація", - сказав Путін.

Турчинов відповів на фразу Путіна про кордони України

Заяви президента РФ Володимира Путіна про кордони та про нібито неправильну передачу Україні Донбасу в радянські часи є прямою політичною базою для російської агресії проти України. Про це сказав журналістам Олександр Турчинов. У зв'язку з цим Україна повинна зміцнювати свій оборонний потенціал і розвивати виробництво тієї зброї, яка зможе стримати агресора, наголошує секретар РНБО. 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: