Маркарова анонсувала відмову від грошей МВФ за три роки

За словами міністерки, Україна здатна стати самодостатньою країною.

Україна після завершення нової трирічної програми Міжнародного валютного фонду зможе відмовитися від кредитування МВФ.

Про це заявила міністерка фінансів Оксана Маркарова в ефірі одного з телеканалів.

"Ця програма на три роки - ми її всередині називаємо "остання програма", з якої ми не вийдемо на половині шляху, а завершимо. І продовжимо нашу співпрацю з Фондом як країна, яка не потребує нового кредитування. В України реально є шанси через три роки стати абсолютно самодостатньою. 2019, 2020, 2021 роки - це роки, на які припадають піки виплат і обслуговування за боргами, частина яких була нагромаджена раніше", - сказала вона.

За словами Маркарової, до 2013 року була висока частка короткострокового державного боргу у валюті, водночас внутрішній борговий ринок - закритим.

Відео Міністр фінансів Оксана Маркарова про роботу з новою командою, бюджет на наступний рік та співпрацю з МВФ

У нас у гостях Оксана Маркарова - міністр фінансів України, яка вдруге поспіль призначена на цю посаду. Про роботу з новою командою, бюджет на наступний рік та співпрацю з МВФ - говоримо просто зараз, дивіться.  

Міністр фінансів Оксана Маркарова про роботу з новою командою, бюджет на наступний рік та співпрацю з МВФ

"Ми фактично всі ці питання нині вирішили. Ми запозичуємо переважно в гривні, знижуємо відсотки. Ми запозичуємо довгостроково - вперше на українському ринку розмістили шестирічні папери", - розповіла міністерка.

Окремо Маркарова спрогнозувала, що зниження боргу до ВВП за одночасного прискорення зростання економіки завдяки приватизації, концесії, промислової політики і залучення інвестицій дадуть можливість через три роки побачити "абсолютно іншу економіку".

"Обслуговування боргів становитиме не більше 10%. Це вже буде абсолютно інший тип економіки", - резюмувала очільниця Мінфіну.

Нагадаємо, місія Міжнародного валютного фонду 22 листопада завершила свою роботу в Україні. Експерти відзначили плідні дискусії з українською владою та прогрес на шляху реформ. Згодом голова Національного банку України Яків заявив, що Україна продовжує перемовини з Міжнародним валютним фондом про нову програму.

7 грудня, президент України Володимир Зеленський телефоном поспілкувався з директоркою-розпорядницею МВФ Крісталіною Георгієвою. Під час розмови було підтверджено, що фонд досяг з українською владою згоди щодо нової 3-річної домовленості в розмірі 4 мільярдів спеціальних прав запозичення (SDR). За словами Георгієвої, програму ще має затвердити Рада директорів МВФ. Також багато чого залежатиме від виконання Україною ряду prior actions (невідкладних дій).

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів