Україна зніме мораторій на розкопки на догоду Польщі – Адміністрація президента

Україна зніме мораторій на розкопки на догоду Польщі – Адміністрація президента

Фото: Офіс президента України

Питання обговорили під час зустрічі представників президентів обох країн у Кракові.

Україна погодилася на скасування мораторію на проведення пошуково-ексгумаційних робіт стосовно загиблих під час Другої світової війни. Про це повідомляє прес-служба глави держави за підсумками консультацій українських і польських посадовців у Кракові.

Там сторони обмінялись думками щодо поточного стану двосторонніх відносин та підтвердили свою відданість зміцненню стратегічного партнерства між країнами. Українську делегацію очолював заступник глави АП Костянтин Єлісєєв, а польську – держсекретар і керівник канцелярії президента Республіки Польща Кшиштоф Щерський. Учасники переговорів погодили міжурядову зустріч на рівні віце-прем’єр-міністрів найближчим часом, яка б офіційно закріпила прийняті рішення.

Всі розбіжності між Польщею та Україною можна розв'язати одним жестом, - Ващиковський

Всі розбіжності між Польщею та Україною можна розв'язати одним жестом, - Ващиковський

Єлісєєв та Щерський погодилися з важливістю продовження роботи двосторонньої міжурядової комісії із захисту та повернення культурних цінностей, а також домовилися співпрацювати з місцевими органами влади з метою вирішення питань, що становлять обопільний інтерес. Крім того, були узгоджені питання підготовки до візиту президента Польщі Анджея Дуди до Харкова у грудні цього року та саміту "Східного партнерства" 24 листопада у Брюсселі.

Раніше повідомлялося, що консультації тривали кілька годин і проходили в таємному режимі. Інформацію про місце зустрічі офіційних осіб ретельно приховували, аби уникнути можливих політичних акцій поблизу. Закритість зустрічі підкреслена обіцянкою не давати жодних коментарів щодо її наслідків – про це журналістів попередили ще до початку діалогу.

Повʼязані теми:

Наступна публікація