Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи на 400 тисяч доларів

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Українська сторона закликала інші країни зробити так само.

Україна зробила добровільний внесок до бюджету Ради Європи (РЄ) на суму 400 тисяч доларів.

Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

"Росія використовує проти РЄ фінансовий шантаж. У ці складні часи організація потребує підтримки. Приєднуйтесь до нас, інакше РЄ більше не захищатиме свої цінності та принципи", - написав він у Twitter.

Росія з 2017 року не сплачує внески до бюджету РЄ, протестуючи проти рішення позбавити російську делегацію голосу у Парламентській асамблеї Ради Європи у відповідь на анексію українського Криму. Через це РЄ опинилася у скрутному фінансовому становищі, оскільки протягом останнього десятиліття бюджет організації формувався в умовах скорочення бюджетних видатків у більшості держав-членів, повідомляє Постійне представництво України при Раді Європи.

За цих умов український уряд вирішив зробити добровільний внесок до бюджету РЄ на додаток до своїх обов’язкових платежів до бюджету. Ці гроші підуть на сфери співробітництва, що є пріоритетними для Ради Європи.

"У найскладніший період сучасної історії України ми були отримувачем допомоги з боку Ради Європи. Я радий, що сьогодні Україна стала донором такої допомоги. Це акт солідарності України з Радою Європи у темні для організації часи, коли її здатність захищати власні цінності та принципи випробовують на міцність" - зазначив Постійний представник України при Раді Європи Дмитро Кулеба.

Виплата внеску до РЄ розбивається на два етапи. Перший транш - на початку поточного року, у січні. Уся ж сума має бути перерахована до 30 червня.

Згідно з правилами щодо фінансового регулювання діяльності РЄ, країна, яка не переказала вчасно необхідної суми, має сплачувати щомісячну пеню у розмірі 0,5 відсотка від суми, необхідної до сплати, протягом наступних шести місяців, а після цього - один відсоток від заборгованості. За словами спікера Державної думи РФ В'ячеслава Володіна, Росія заблокувала виплату до бюджету РЄ за 2017 рік у сумі близько 11 мільйонів євро.

ВідеоЧлена російської делегації у ПАРЄ вигнали із засідання підкомітету із зовнішніх відносин

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції