Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна звернеться до Вселенського патріарха щодо надання автокефалії Українській Церкві

Рішення можуть ухвалити до 1030-річчя Хрещення Русі.

Україна проситиме Вселенського Патріарха Варфоломія про надання автокефалії Українській Церкві.

Про це президент Петро Порошенко заявив на зустріч із головами парламентських фракцій.

"Одразу після Великодньої ночі у Світлий понеділок я відбув до Константинополя (Стамбула). Окрім світських зустрічей, які були дуже важливі, конструктивні з президентом Ердоганом, з міністром закордонних справ Чавушоглу, у мене відбулась зустріч з Його Святістю Вселенським Патріархом Варфоломеєм. Не тільки з ним, але з членами Синоду. Ми провели загалом сім годин", - розповів він.

Порошенко заявив, що наразі Україна як ніколи близько до появи власної Автокефальної Помісної Церкви. "Я не готовий відкрити вам всі подробиці цієї зустрічі, але є ключові елементи, які забезпечать цей процес. По-перше, є звернення церковних ієрархів. одразу після повернення я мав зустрічі. І сьогодні, і завтра ці зустрічі у мене будуть відбуватися. Після моєї зустрічі з Патріархом Філаретом всі єпископи УПЦ КП поставили свої підписи, засвідчили їх у зверненні до Вселенського Патріарха Томос новій Українській православній Автокефальній Церкві. Всі до одного", - додав президент.

Крім того, відбулась зустріч із главою УАПЦ Макарієм. У вівторок, 17 квітня, стало відомо, що архієпископи УАПЦ підписали звернення до Вселенського Патріарха і президента. "За 26 років це перший документ, який об'єднав всі церкви", - констатував він.

За словами Петра Порошенка, двері для інших церков також відчинені. 

"Написав офіційне звернення до Вселенського Патріарха із проханням надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні", - повідомив глава держави.

Відповідне звернення, як зазначив Петро Порошенко, також має затвердити Верховна Рада України. За словами президента України, Єдина православна помісна церква не стане державною. Всі віряни матимуть право вільно обирати собі як конкретний храм, так і церковну юрисдикцію. Зокрема, якщо буде бажання залишитися у лоні Російської православної церкви, таке право буде надане.

Залиште свій коментар

Вибір редакції