Україна звернулася до міжнародного трибуналу через порушення Росією морського права

Порошенко доручив подати позов про порушення арбітражного провадження.

Україна ініціювала арбітражне провадження проти Російської Федерації через систематичне порушення морського права у прилеглих до Криму морських зонах в Чорному морі, Азовському морі та Керченській протоці. Відповідне розпорядження дав президент України Петро Порошенко міністерству закордонних справ.

"Доручив МЗС подати позов про порушення арбітражного провадження проти Російської Федерації щодо захисту прав та інтересів України, порушених внаслідок збройної агресії Росії. Позов пов'язаний зокрема з грабунком в сфері енергетичних ресурсів, коли Росія краде нафту, газ, видобуваючи їх на морському шельфі України, відбувається крадіжка морських ресурсів та забруднення наших територій з негативним впливом на екологію басейну Чорного моря, в тому числі й під час будівництва Керченського мосту"- повідомив президент.

МЗВ заявляє, що неодноразово Україна висловлювала протести, але Росія продовжує вчиняти незаконні дії в межах морських зон України. Тому Україна змушена звернутись до арбітражу відповідно до положень Конвенції ООН з морського права.

"Приєднуючись до Конвенції, Україна і Російська Федерація погодилися на процедуру врегулювання спорів шляхом арбітражу, рішення якого є обов'язковим до виконання сторонами. Україна просить арбітражний трибунал підтвердити її права як прибережної держави та зобов'язати Російську Федерацію припинити міжнародно-протиправні діяння у відповідних морських акваторіях, надати Україні відповідні запевнення і гарантії їх неповторення та відшкодувати Україні всі завдані Російською Федерацією збитки", - йдеться у заяві МЗС.

14 вересня МЗС відправив повідомлення про арбітраж і позовну заяву російській стороні. Порошенко зауважив, що цією справою українська влада не обмежиться - розробляються документи на основі різних міжнародних документів та конвенцій для подачі позовів в інші міжнародні судові інстанції.

Як відомо, українські прикордонники фіксували, як 16-17 липня окупанти відбуксували незаконно захоплену самопідйомну бурову установку "Сиваш" з рейду порту Чорноморського у окупованому Криму в район Голіцинського газового родовища, яке розташоване у Виключній морській економічній зоні України, що свідчить про незаконну розробку українських ресурсів.

Залиште свій коментар

Наступна публікація