Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці надихнули світ, об’єднавшись заради зменшення споживання газу – Держдеп США

"Газпром" не зміг виставити Україну як ненадійного транзитного партнера.

Російський "Газпром" провалив спробу виставити Україну як ненадійного партнера з транзиту газу, а українці надихнули світ, об'єднавшись заради зменшення споживання блакитного палива.

Про це у Twitter написала речниця Державного департаменту США Гізер Нойєрт.

"Українці надихнули світ, об’єднавшись заради зменшення споживання газу на 14% минулого тижня, щоб забезпечити надійне постачання газу європейським споживачам. "Газпром" провалив спробу виставити Україну і "Нафтогаз" як ненадійних транзитних партнерів", - написала вона.

ВідеоГазову кризу завершено - економічні новини

Відсьогодні всі підприємства переходять у штатний режим роботи, припиняючи оголошену економію газу.  В Україні вдвічі побільшало мільйонерів. Українцям перерахують субсидії. Українські харчі – майже у кінці списку світового рейтингу якості. Детальніше про економічні новини, курс валют та ціни на пальне - в нашому огляді. 

Газову кризу завершено - економічні новини

Нагадаємо, російський "Газпром" відмовився поставляти газ Україні з 1 березня і повернув сплачені кошти. Згідно з рішенням Стокгольмського арбітражу Україна повинна купувати щорічно в РФ (до 2019-го, коли закінчиться дія контракту) 4 млрд кубометрів газу (раніше було 50 млрд кубометрів). Якщо "Нафтогаз" не купує газ, то автоматично застосовується формула "бери або плати" - тобто Київ повинен заплатити навіть за ті обсяги, які не купував. Тому "Нафтогаз" і чекав остаточного рішення арбітражу, яке було озвучено 28 лютого, щоб почати обов'язкові закупівлі.

У "Нафтогазі" відзначили, що відмова "Газпрому" постачати газ автоматично означає, що протягом 2018 року до України не буде застосовуватися формула "бери або плати".

Пізніше "Газпром" заявив, що не тільки розриває з Україною контракти на постачання газу та його транзит по території України в Європу. Потім "Газпром" заявив, що не буде припиняти транзит газу через Україну "прямо зараз".

Влада України і керівництво "Нафтогазу" закликали укарїнців жорстко економити газ кілька днів. Де можливо - перейшли на альтернативні види палива, на вимушені канікули відправили дитсадки, школи і виші. Українські чиновники навперебій запевняли, що ситуація контрольована - просто всім разом слід поекономити.

3 березня президент України Петро Порошенко заявив, що складна ситуація, яка виникла через дії "Газпрому", була подолана. 

"Я дуже вдячний українцям за солідарність, яку вони виявили в критичній ситуації. Відгукнувшись на заклик зменшити споживання газу, громадяни на 14% скоротили споживання блакитного палива. Сьогодні ми маємо стабільну ситуацію з газопостачанням: маємо достатньо газу в сховищах, газ власного видобутку та імпорт. Дякую Уряду, "Нафтогазу" та громадянам за злагоджені дії", - зазначив він. 

У "Нафтогазі" заявили, що українська газотранспортна система повністю збалансована і працює в штатному режимі. 

ВідеоЗа прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

"Газпром" не зможе у законний спосіб розірвати контракти на постачання газу до України та транзит до Європи до завершення терміну їхньої дії. У Києві отримали офіційне повідомлення "Газпрому" про порушення ним цієї процедури. А це означає, що незабаром справа знову ляже на стіл до суддів Стокгольмського міжнародного арбітражу. Судова тяганина може розтягнутися на час довший, ніж дія самих контрактів, яка спливає наприкінці наступного року.

За прогнозами "Нафтогазу", розірвання контракту з "Газпромом" забере дуже багато часу

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції