Українці розповіли, які партії обрали б до Верховної Ради у грудні - опитування

У грудні 2015 року громадяни України проголосували б за сім партій.

До Верховної Ради пройшли б сім партій, якби вибори відбувались на початку грудня.

Про це свідчать результати опитування, проведеного соціологічною групою "Рейтинг".

Зокрема, респонденти "проголосували" за: Блок Петра Порошенка "Солідарність" (16,5%), "Батьківщину" (12,3%), "Опозиційний блок" (12,2%), "Самопоміч" (12,2%), "Радикальну партію" (7,9%), "Свободу" (7,8%) та УКРОП (5,1%).

До того ж, як ідеться у результатах опитування, значні шанси на подолання 5-% бар'єру мали б "Громадянська позиція" (4,1%), "Відродження" (3,6%) та "Наш край" (3,0%).

Своєю чергою за КПУ віддали б свої голоси лише 2,7% опитаних, за "Правий сектор" - 2,3%, за "Сильну Україну" - 2,1%. Водночас ще 8,2% респондентів запевнили, що обрали б іншу партію.

Зазначимо, БПП "Солідарність" є лідером електоральних симпатій на заході України, у центрі та на півночі, друге ж місце у цих регіонах отримала "Батьківщина". Завершують трійку лідерів "Самопоміч" і "Свобода" (захід), "Свобода" і "Радикальна партія" (центр), "Самопоміч" (північ).

На півдні, сході та Донбасі "Опозиційний блок" випередив БПП "Солідарність", а на третьому місці – "Батьківщина" (південь), "Відродження" (схід) та "Самопоміч" (Донбас).

Окремо у соціологічній групі наголосили, що на півдні країни та на Донбасі зосереджена найбільша кількість тих, хто не брав би участі у виборах або не визначилися з вибором (48% і 55% відповідно).

Опитування проводилося 1-10 грудня 2015 року методом особистого формалізованого інтерв'ю (face-to-face) серед населення України віком від 18 років. Вибірка репрезентативна за віком, статтю, регіонами і типом поселення. Вибіркова сукупність становить 3 тис. респондентів. Помилка репрезентативності дослідження: не більше 1,8%.

Нагадаємо, раніше у президентській фракції розгорівся депутатський скандал. Політичні гравці вже реально задумалися над можливістю дострокової зміни парламенту.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: