Українці створили бота, який моніторить е-декларації чиновників

Дослідження теми виявило цікавий факт - найбільше нерухомості мають українські судді.

Українські IT-спеціалісти розробили програму-робота OpenDeclarationBot, який моніторить електронні декларації чиновників.

Сервіс працює через месенджер Telegram. "Поспілкуватися" з ним можна, додавши як співрозмовника. За допомогою бота можна дізнатися, скільки у певного чиновника є машин, будинків, доходів та заощаджень.

"Ми півроку вже працюємо над проектом Opendatabot, де моніторимо реєстраційниі дані компаній і стежимо за тим, щоб їх, грубо кажучи, не крали. Ми захищаємо бізнес і інформуємо його одразу, як тільки щось змінюється в реєстраційних даних компанії або з'являються якісь дані у судовому реєстрі. Відповідно, ми багато працюємо з державними даними. І коли ми побачили дані, які були розміщені в рамках проекту е-декларацій, ми зрозуміли, що з ними дуже важко працювати, їх дуже важко сприймати. Це величезні таблиці, незрозумілі PDF-файли. Тому ми акуратно все зібрали, порахували, усереднили і зробили рейтинги, наприклад, топи по квартирах", - пояснив кореспонденту ТСН.Тиждень керівник проекту Олексій Іванкін.

І дійсно, у відповідь на повідомлення "/top" бот запропонує вам обрати з варіантів: квартири, земельна ділянка тощо. Після вибору покаже перших п'ятьох чиновників, які мають найбільше у визначеній категорії.

Бот, який моніторить декларації
Facebook/Aleksey Ivankin

Також можна шукати зведену інформацію щодо статків чиновника, лише ввівши його ім'я.

ВідеоУкраїнці створили бота, з яким можна "поговорити" про статки чиновників

Іванкін додав, що проекту лише два дні, але команда продовжує над ним працювати і вже з понеділка вони додадуть можливість шукати чиновників по кільком пошуковим запитам, які їх об'єднують, наприклад, "прокурор" і "готівка".

"Якщо зараз подивитися на топ чиновників, у яких найбільше квартир, то там чомусь більше суддів. Ось така дивна особливість", - поділився спостереженнями Іванкін.

До речі, розробники не збираються обмежуватися лише одним месенджером і за кілька днів планують запустити бота й у Facebook.

"Де ти, голубе сизий, взяв ці гроші?" Нас так само, як і президента, цікавить походження статків чиновників. Як триватиме процес перевірки, досліджував Станіслав Ясинський. Дивіться у сюжеті ТСН.Тиждень у неділю о 19:30!

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: