Україні не "світить" розширення "нормандського формату" Сполученими Штатами - віце-прем'єр

Климпуш-Цинцадзе підтримує ідею офіційного приєднання США, проте вважає цей сценарій малоймовірним.

Формат врегулювання ситуації на сході України за участю європейських країн - "нормандська четвірка" - навряд чи буде розширено Сполученими Штатами Америки.

Таку думку висловила віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у суботу, 21 травня, під час офіційного відкриття Дня Європи в Україні.

"Я не бачу, як найближчим часом змінити офіційний (нормандський) формат. В той же час мені дуже б хотілося, якби США там були і я рада, що США присутні у неформальних консультаціях", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, США присутні на переговорах "не фізично, а ідеологічно".

"Ми весь час проводимо консультації з США як у двосторонньому, так і багатосторонньому, за участю європейських країн, форматі", - додала Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, що до складу "нормандської четвірки" входять Україна, Франція, Німеччина та Росія. Цей формат утворився після зустрічі лідерів відповідних країн у Франції влітку 2014 року на урочистостях з нагоди 70-річчя висадки військ союзників. З того часу учасники зустрічі провели кілька раундів переговорів як на вищому рівні, так і на рівні глав МЗС.

Про що домовилася "Нормандська четвірка"

Близько трьох годин тривала 12 зустріч міністрів Нормандського формату. Певного прогресу вдалося досягнути стосовно безпекових питань. Місія спостерігачів ОБСЄ отримає нові додаткові інструменти для спостереження, буде встановлене додаткове обладнання, має бути більше можливостей щодо фіксації режиму тиші.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: