Україні не "світить" розширення "нормандського формату" Сполученими Штатами - віце-прем'єр

Климпуш-Цинцадзе підтримує ідею офіційного приєднання США, проте вважає цей сценарій малоймовірним.

Формат врегулювання ситуації на сході України за участю європейських країн - "нормандська четвірка" - навряд чи буде розширено Сполученими Штатами Америки.

Таку думку висловила віце-прем'єр України з питань євроінтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе у суботу, 21 травня, під час офіційного відкриття Дня Європи в Україні.

"Я не бачу, як найближчим часом змінити офіційний (нормандський) формат. В той же час мені дуже б хотілося, якби США там були і я рада, що США присутні у неформальних консультаціях", - зазначила Климпуш-Цинцадзе.

За її словами, США присутні на переговорах "не фізично, а ідеологічно".

"Ми весь час проводимо консультації з США як у двосторонньому, так і багатосторонньому, за участю європейських країн, форматі", - додала Климпуш-Цинцадзе.

Нагадаємо, що до складу "нормандської четвірки" входять Україна, Франція, Німеччина та Росія. Цей формат утворився після зустрічі лідерів відповідних країн у Франції влітку 2014 року на урочистостях з нагоди 70-річчя висадки військ союзників. З того часу учасники зустрічі провели кілька раундів переговорів як на вищому рівні, так і на рівні глав МЗС.

ВідеоПро що домовилася "Нормандська четвірка"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: