"Україні потрібне подвійне громадянство": Кулеба пояснив, передусім кому та чому

"Україні потрібне подвійне громадянство": Кулеба пояснив, передусім кому та чому

Фото: УНІАН

Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців в інших країнах, вважає Дмитро Кулеба.

У Верховній Раді припадає пилом законопроєкт про подвійне громадянство. Чому питання зависло? Та чи дійсно Україні потрібно узаконити подвійне громадянство – про це в інтерв'ю ТСН.ua розповів міністр закордонних справ Дмитро Кулеба

"Насправді стаття Конституції про єдине громадянство виписана дуже по-українськи... Розкажу вам історію. Коли працював послом при Раді Європі, я зустрівся з одним українцем, у нього дуже респектабельна робота, шановна людина, вже десять років у Франції. І він мені каже: я громадянин України, але нікому не кажіть, у мене вже є французький паспорт. Я кажу: ну, буває… Він каже: я вас дуже прошу, зробіть щось, щоб я не був змушений відмовлятися від українського паспорта, я хочу, щоб мої діти не розривали зв’язок з Україною, хочу, щоб вони залишалися українцями, чому ми не можемо мати два паспорти?", — каже Кулеба.

За його словами, законопроєкт зупинився, бо експерти ВР зробили висновок, що без змін до Конституції просто на рівні закону це питання врегулювати неможливо.

"Окей, думка має право на існування. Можна сперечатися і знайти юристів, які скажуть щось інше. Але рішення є, можна пройти шлях змін до Конституції. Для цього ми маємо усвідомити одну просту істину. Я відкрито про це говорю, публічно. Україні потрібне подвійне громадянство, щоб зберегти зв’язок із мільйонами українців, які виїхали і розпочали нове життя в інших країнах. Якщо ми вже не можемо втримати їх географічно в Україні, давайте тоді втримаємо їх ментально та юридично у нашому українському просторі", — зауважує міністр.

Він додав, що, безумовно, не може йтися ні про яке подвійне громадянство з державою-агресором. "Це табу. Це закрита тема. І це має бути чітко капслоком у законі прописано", — вважає він.

Також, за словами Кулеби, "повинні бути серйозні фільтри для отримання подвійного громадянства, щоб не можна було цим маніпулювати, щоби все було чітко врегульовано".

"Але я ще раз хочу наголосити, що питання подвійного громадянства — це питання збереження української ідентичності в світі і використання можливостей закордонних українців для розвитку України. Якщо ми цього не зробимо, то втратимо всіх цих людей, цей потенціал. Я бачив конкретні приклади у тій же Франції, коли батьки українці й тримаються української спільноти, але їхні маленькі діти вже ростуть франкофонами, і їх дуже важко утримувати в українському полі", — переконаний Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, раніше Дмитро Кулеба назвав найбільші провали України в зовнішній політиці у 2020 році.

Повʼязані теми:

Наступна публікація