Україні залишилося виконати одну умову для безвізового режиму з ЄС

У президента радіють ухваленню Радою потрібного закону та кажуть про привітання з Брюсселя.

Депутати Верховної Ради ухвалили закон про електронне декларування майна посадовцями. Саме він є однією з останніх умов Євросоюзу для отримання Україною безвізового режиму, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За найоптимістичнішим сценарієм, на запровадження цього режиму піде від кількох місяців до півроку.

17 березня у Брюсселі президент Петро Порошенко має провести з лідерами ЄС переговори про завершення оформлення безвізового режиму. Далі Єврокомісія мусить подати свою рекомендацію про скасування віз до Європарламенту і Ради ЄС. Імовірно, це може статися вже у квітні.

Засідання Ради ЄС, на якій представники 28 країн можуть проголосувати за скасування безвізового режиму, можливе на початку червня. Також ратифікувати рішення Ради ЄС мають у Європарламенті.

На узгодження внутрішніх бюрократичних процедур після голосування може знадобитися іще кілька місяців.

В Адміністрації президента кажуть, що у Брюсселі ухвалення закону привітали, про що повідомили під час неофіційної розмови телефоном.

"Сьогодні після прийняття закону були неформальні дзвінки від посла Єврокомісії, а також я бачив, він пропустив декілька дзвінків з Брюсселя. Це говорить про те, що це велика перемога. Залишилося нам обрати двох членів НАЗК – і ми виконаємо всі умови для отримання безвізового режиму", - розповів представник президента в Кабінеті міністрів Олександр Данилюк.

ВідеоДепутати ВР сьогодні ухвалили закон про електронне декларування майна посадовцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: