Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українознавчі предмети в школі та заохочення вивчення мови: Клімкін розповів деталі розмови із угорським колегою

За його словами, дискусійні питання — це баланс годин: навчання українською та угорською.

Міністр МЗС України Павло Клімкін вважає зустріч з угорським колегою Петером Сіярто реальним прогресом в україно-угорських стосунках.

Про це пише Укрінформ.

»Сьогоднішня зустріч з міністром МЗС Угорщини на Закарпатті — це доказ того, що наш діалог відновився, і ми маємо реальний прогрес. Попередній раунд переговорів на рівні Міністерства освіти та представників угорської громади був позитивний, той, який ми запланували на початок липня, теж має бути успішним", - заявив міністр.

За його словами, прогрес у тому, що йде обговорення, на відміну від тієї ситуації, яка була до цього, коли угорські партнери вимагали як єдино можливу опцію — статус-кво: тобто, залишити усе, як було.

"Наша подальша співпраця буде базуватися на наступних моментах, - відзначив Клімкін, -  Перше — це те, що ми будемо заохочувати представників меншини до кращого вивчення української мови та українознавчих предметів. Для кожного українського угорця має бути зрозуміло: його шанси в житті - це гарантія успішного вибору, для цього потрібно знати досконало угорську, українську мову. Друге — це запровадження вивчення українознавчих предметів у середній школі. Кожна школа отримує простір для творчості і буде вирішувати, як краще вивчати історію, географію України, основи держави та права", - наголосив Клімкін.

Він наголосив на важливості перехідного періоду, як рекомендує Венеційська комісія.

"Але ми маємо не просто відсунути реалізацію закону, а підготуватися до його впровадження — це значить нові методики, програми. Щодо приватних шкіл — вони не підпадатимуть під дію закону, там буде гнучкість, але ми заохотимо всіх, в тому числі і приватні школи, мати кращу українську”, - додав міністр.

За його словами, дискусійні питання на нинішньому етапі переговорів з угорцями — це баланс годин: навчання українською та угорською.

ВідеоУгорщина погодилася на переговори з Україною щодо Закону про освіту

В ухваленому торік документі угорців від початку обурив пункт про мову навчання. Про останні кроки на шляху порозуміння двох країн повідомив Павло Клімкін після спілкування в Нью-Йорку з угорським колегою. Досі угорська меншина в Україні відмовлялася від будь-яких компромісів.

Угорщина погодилася на переговори з Україною щодо Закону про освіту

"Головне досягнення наразі — це те, що ми визначили послідовність кроків, до яких ми маємо прийти", - резюмував український посадовець.

Після переговорів Угорщина розблокувала участь України у саміті з НАТО, але за участю Грузії.

Про це повідомив голова МЗС Угорщини Петер Сійярто, передає "Європейська правда".

Так, Угорщина не блокуватиме участь України у саміті Україна-Грузія-НАТО, але на двосторонній формат зустрічей дозволу не дає. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції