Українська делегація у ПАРЄ закликала продовжити санкції проти РФ та засудити "вибори" в Криму

Навіть назву однієї із резолюцій замінили "конфлікт в Україні" на "російську агресію в Україні".

Українська делегація у ПАРЄ досягнула всіх найважливиших згадувань в двох резолюціях по Україні, а саме: "продовження санкцій проти РФ до відновлення повного суверенитета України, засудження незаконних виборів в Криму, заборони Меджліса, відмова від заклику прийняти РФ в Асамблеї, незважаючи ні на що, звільнення в'язнів" тощо.

Про це у Facebook повідомив голова української делегації в ПАРЄ Володимир Ар'єв.

"Навіть в назві замінили "конфлікт в Україні" на "російську агресію в Україні", - зауважив він. За словами Ар'єва, "усі без вийнятку оратори, навіть прихильні до Росії, фактично визнали в своїх виступах, що біду Україні принесла Росія".

Він додав, що українська команда і надалі робитиме все можливе, щоб в ПАРЄ боротися з впливом російського лоббі.

Сьогодні також у ПАРЄ виступали колишній політв'язень Геннадій Афанасьєв і колишній полонений так званої "ДНР" Володимир Жемчугов. Вони розповідали про катування, яке щодо них застосовували росіяни та підконтрольні їм бойовики. У ПАРЄ також згадували затримання Романа Сущенка у Москві. Очікується, що за підсумками дня буде схвалено дві резолюції ПАРЄ щодо України. Дипломати сподіваються, що організація підтвердить свої позиції щодо Криму та Донбасу, а також закличе Росію звільнити всіх політичних в'язнів.

Українське питання одне з найголовніших у ПАРЄ вже другий день поспіль. У вівторок президент Франції Франсуа Олланд заявив проте, що спочатку треба провести місцеві вибори, а вже потім Україна може займатися кордоном з Росією. В українській делегації по-різному сприйняли цю заяву. Його виступ назвали прикладом того, як можно довго і нудно говорити ні про що.

Загалом, відносини з Росією стали чи не найголовнішим питанням осінньої сесії ПАРЄ. Росію згадують і контексті недотримання прав людини, і конфлікту на сході Україні, і щодо бомбардувань сирійського міста Алеппо, яке зараз на межі повного знищення. Водночас у ПАРЄ кажуть, що відстуність російської делегації не сприяє діалогу і лунає все більше закликів повернути російських парламентарів у залу.

Сьогодні у ПАРЄ знову обговорюють українське питання

Українське питання обговорюють сьогодні у Парламентській Асамблеї Ради Європи. У дебатах щодо політичних наслідків конфлікту в Україні лунають заклики до Росії - вивести свої війська з Донбасу. Про Україну в ПАРЄ згадували і напередодні. Президент Франції Франсуа Олланд під час виступу пригрозив українцям замороженим конфліктом, якщо на окупованому Донбасі не пройдуть вибори.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: