Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українська православна церква є "матір'ю" для російської - Порошенко

Президент назвав автокефальну церкву одним з ключових елементів української державності та незалежності.

Українська православна церква є "матір'ю" для російської церкви і не може просити незалежності у "доньки".

Про це в ефірі телеканалу ICTV заявив президент України Петро Порошенко.

ВідеоПовернення української церкви до Константинополя може присікти корені "руського міра"

Створення в Україні помісної церкви з точки зору росіян - це найбільш сильне порушення прав власних вірян вважатися єдиною правильною конфесією. Цей напад на канонічність "руського міра" Путін справді оцінює як достатній привід для війни - не лише в Україні, а й в цілому світі. Втрата позицій Московським Патріархатом означатиме і поступову втрату російською церквою першості в світовому православ'ї. А це ніяк не входить в плани Володимира Путіна.

Повернення української церкви до Константинополя може присікти корені "руського міра"

"Якщо Константинопольська церква є матір’ю для української церкви, то українська церква є матір’ю для російської. І не має просити незалежності від доньки. Але не треба занурюватися у церковні дискусії. Це історична справедливість – Україна має отримати єдину Помісну Церкву!", - заявив президент.

Порошенко зазначив, що Росія проголошує Україну своєю "канонічною територією". "Що це, як не територіальні претензії. Канонічною територію України є Україна. Немає інших варіантів", - зазначив президент.

Також Порошенко назвав автокефальну церкву одним з ключових елементів української державності та незалежності.

"Я хочу окремо хочу наголосити, що і українська церква – Помісна Автокефальна Українська Православна Церква - є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності. Бо армія – боронить українську землю. Мова – боронить українське серце. Церква – боронить українську душу», - сказав президент. "Це є три складових елементи, яких ми не повинні нікому ніколи віддавати".

ВідеоВселенський Патріархат розпочав процедури для створення незалежної української православної церкви

Вселенський Патріархат розпочав процедури, потрібні для створення єдиної незалежної української православної церкви. Про це повідомив президент України Петро Порошенко на своїй Фейсбук-сторінці. Минулого тижня помісній церкві, незалежній від Росії, сказала "так" Верховна Рада. Депутати підтримали звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати Україні таку можливість. 

Вселенський Патріархат розпочав процедури для створення незалежної української православної церкви

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції