Українська сторона офіційно спростувала домовленості про амністію бойовиків на Донбасі

Про це заявили представник Кучми Дарія Оліфер та нардеп Ірина Геращенко.

У Мінську під час Тристоронньої зустрічі контактної групи не обговорювався документ про амністію учасників бойових дій на Донбасі. Про це заявляє прес-секретар представника України в групі, другого президента України Леоніда Кучми Дарія Оліфер.

"На засіданні Тристоронньої контактної групи 15 грудня жодні неофіційні документи про амністію не обговорювалися і не розглядалися", - цитує її Інтерфакс-Україна.

Уповноважений президента щодо мирного врегулювання ситуації на Донбасі і представник гуманітарної підгрупи тристоронньої контактної групи Ірина Геращенко також повідомила, що питання про амністію бойовиків не порушувалося і не узгоджувалося в Мінську.

"Так, ми вивчаємо досвід проведення амністій в інших країнах - наприклад, в Хорватії амністія тривала 12 років, так, ми регулярно вислуховуємо шантаж бойовиків і їх істеричні вимоги терміново прийняти амністію (розуміють, що з їх бекграундом їм скоро і у РФ заборонять в'їзд), але ніяких конкретних і предметних документів не напрацьовувалося", - написала вона в Facebook.

Депутат наголосила, що закон про амністію буде прийматися не в Мінську, а в українському парламенті.

"Украіна чітко стоїть на наступних позиціях: має бути виконано пункт мінських угод про звільнення заручників, яких на сьогодні утримується у бойовиків 139! Їх катують, до них не допускають місію Червоного Хреста. А амністія має прийматися - як в усіх краінах, де відбувалися такі процеси - після остаточного припинення вогню, а не коли конфлікт ще триває, бо це безкарність. І має бути чітке розділення злочинів і осіб, на тих, хто не потрапляє під жодну амністію: а це причетні до вбивств, катувань і інших злочинів проти людяності", - підкреслила Геращенко.

Щодо амністіі. Відповідально заявляю, що ані 15.12, під час зустрічі підгруп у Мінську, ані під час попередніх дискусій ...

Posted by Iryna Gerashchenko on Tuesday, December 15, 2015

Раніше спецпредставник ОБСЄ Мартін Сайдик заявляв, що під час Тристоронньої зустрічі контактної групи в Мінську був сформований неофіційний робочий документ з питань амністії учасників бойових дій на Донбасі.

Проте ЗМІ з посиланням на джерело повідомили, що Тристороння контактна група під час переговорів у Мінську насправді не обговорювала документ про амністію на Донбасі.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: