Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українське МЗС пояснило, де Росія помиляється у рішенні про Сенцова і Кольченка

Насильне нав'язування громадянства РФ засудженим українцям є грубим порушенням норм міжнародного права.

Міністерство закордонних справ України засудило рішення Росії відмовити у передачі Києву засуджених українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка через те, що вони нібито отримали громадянство РФ під час анексії Криму.

У відомстві зазначають, що в особових справах Сенцова та Кольченка є паспорти громадян України, також під час судових засідань вони офіційно заявляли, що вони ніколи не зверталися і не збираються звертатися до російських органів влади з метою отримання громадянства РФ.

"МЗС України категорично відхиляє аргументацію російської сторони щодо автоматичного набуття Сенцовим та Кольченком громадянства РФ у порядку, визначеному так званим "Договором про прийняття в Російську Федерацію Республіки Крим та утворення у складі Російської Федерації нових суб'єктів від 21 березня 2014 року". Цей документ суперечить імперативним нормам загального міжнародного права та відповідно до статті 53 Віденської конвенції про право міжнародних договорів від 1969 року є нікчемним", - йдеться у коментарі МЗС.

У зовнішньополітичному відомстві дії Росії називають грубим порушенням норм і принципів міжнародного права. МЗС наголошує, що громадяни України, які проживають в окупованому Криму і які добровільно не подавали клопотання про набуття російського громадянства, є виключно громадянами України і не можуть визнаватися ні громадянами Російської Федерації, ні особами з множинним громадянством.

"Міністерство закордонних справ України вимагає від російської сторони припинити незаконні дії щодо примусового визнання Олега Сенцова та Олександра Кольченка російськими громадянами, а також забезпечити їхнє безумовне звільнення та повернення в Україну", - заявляє МЗС.

Відео Росія відповіла на запит України щодо екстрадиції Олександра Кольченка та Олега Сенцова

Нагадаємо, українського кінорежисера, сценариста та активіста Євромайдану Олега Сенцова російська ФСБ затримала у ніч проти 11 травня 2014 року у Сімферополі та звинуватила у підготовці терактів у Криму, Зокрема, Сенцову закидають керівництво диверсійно-терористичною групою "Правого сектора", яка начебто здійснила 14 і 18 квітня 2014 року підпали штабів "Російської громади Криму" і "Єдиної Росії" в Сімферополі, а також готувала в кримській столиці вибухи біля пам'ятника Леніну і Вічного вогню.

25 серпня Сенцова засудили загалом до 20 років ув'язнення у колонії строгого режиму. Своєю чергою, Кольченка засудили до 10 років. Під час зачитування вироку українці заспівали державний гімн України. 24 листопада 2015 року Верховний суд РФ ухвалив залишити вирок українському режисерові Олегу Сенцову та українському активісту Олександру Кольченку без змін.

Залиште свій коментар

Вибір редакції