Українські депутати не визнають результати виборів у Білорусі: офіційна заява Ради

Українські депутати не визнають результати виборів у Білорусі: офіційна заява Ради

УНІАН

Парламент засудив застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

15 вересня Верховна Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі: у ній не визнають результати президентських виборів у країні, засуджують насильство проти протестувальників та закликають звільнити незаконно затриманих.

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

У тексті заяви йдеться, що ВР вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Вибори відбулися в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, як ОБСЄ та Рада Європи.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян", - сказано в документі.

Парламент засудив застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі. Верховна Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також ВР рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян. "Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", - йдеться у заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі. "Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України", - кажуть депутати.

Верховна Рада закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує: "нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій".

Раніше Євросоюз відмовився визнавати Лукашенка президентом Білорусі. "Ми вважаємо вибори в Білорусі сфальсифікованими, тому вважаємо Лукашенка нелегітимним президентом", - заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Нагадаємо, у п'ятницю, 4 вересня, засідання Верховної Ради розпочалося з акції підтримки українських нардепів протестів у Білорусі.  Так, народні обранці від "Слуги народу", "Батьківщини", "Європейської солідарності", усіх фракцій та груп, крім "Опозиційної платформи - За життя", вийшли з біло-червоними прапорами до трибуни та скандували "Живе Білорусь". 

Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде

Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде
Наступна публікація