Українські депутати не визнають результати виборів у Білорусі: офіційна заява Ради

Парламент засудив застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі.

15 вересня Верховна Рада ухвалила заяву щодо ситуації в Білорусі: у ній не визнають результати президентських виборів у країні, засуджують насильство проти протестувальників та закликають звільнити незаконно затриманих.

Про це йдеться на офіційному сайті парламенту.

У тексті заяви йдеться, що ВР вважає, що президентські вибори в Білорусі не були ані вільними, ані чесними. Вибори відбулися в умовах цілковитої відсутності змагальності між кандидатами, вільних ЗМІ, а також авторитетних спостерігачів від міжнародних організацій, як ОБСЄ та Рада Європи.

"Усе це дає підстави вважати, що офіційно оприлюднені результати виборів Президента РБ не відображають реального волевиявлення білоруських громадян", - сказано в документі.

Парламент засудив застосування надмірної сили й жорстокості з боку правоохоронних органів Білорусі. Верховна Рада вимагає звільнення всіх без винятку затриманих, які вийшли на вулиці міст показати свою незгоду з діями офіційної влади та мають власну альтернативну думку.

Також ВР рішуче засуджує та вважає неприйнятним незаконні затримання українських громадян. "Ми будемо всіма законними засобами захищати їхні права та інтереси", - йдеться у заяві.

Україна рішуче відкидає звинувачення білоруської сторони в причетності до дестабілізації ситуації в Білорусі і вважає неприпустимим будь-які наміри залучити сили РФ та ОДКБ для врегулювання ситуації в Білорусі. "Вважатимемо такий крок прямою загрозою для загальноєвропейської безпеки та безпеки України", - кажуть депутати.

Верховна Рада закликала білоруську владу налагодити рівноправний діалог із білоруським суспільством для пошуку шляхів мирного виходу із сьогоднішньої кризи. Як один із варіантів вона пропонує: "нові вільні та демократичні вибори за участі незалежних міжнародних спостерігачів від провідних європейських інституцій".

Раніше Євросоюз відмовився визнавати Лукашенка президентом Білорусі. "Ми вважаємо вибори в Білорусі сфальсифікованими, тому вважаємо Лукашенка нелегітимним президентом", - заявив голова європейської дипломатії Жозеп Боррель.

Нагадаємо, у п'ятницю, 4 вересня, засідання Верховної Ради розпочалося з акції підтримки українських нардепів протестів у Білорусі.  Так, народні обранці від "Слуги народу", "Батьківщини", "Європейської солідарності", усіх фракцій та груп, крім "Опозиційної платформи - За життя", вийшли з біло-червоними прапорами до трибуни та скандували "Живе Білорусь". 

Відео Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде

Хоче вірити, що військового вторгнення Росії в Білорусь не буде – такі сподівання висловила білоруська опозиціонерка Світлана Тихановська  після учорашньої зустрічі Лукашенка з Путіним. Білоруська опозиція шкодує, що Путін говорить з Лукашенком, а не з ними. Переговори у Сочі тривали 4 з половиною години. Путін пообіцяв Лукашенку півтора мільярда доларів кредиту. Тихановська на це звернулась до росіян із закликом подумати, що  своїми грошима вони оплатять побої білоруських протестувальників. Путін може використати слабкість Лукашенка, щоб ослабити білоруський суверенітет, - такі побоювання звучали  від початку протестів у Білорусі. Їх Лукашенко  називає прогулянкою, яка відбувається щовихідних. Минулої неділі під час маршів затримали вісім сотень білорусів - і півтисячі з них досі чекають суду в СІЗО.    

Тихановська: хочеться виріти, що військового вторгнення російських солдат до Білорусі не буде

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів