Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські дипломати висловили Росії протест через репресії та закликали звільнити 17 політв'язнів

МЗС України закликає країни-члени ООН посилити тиск на РФ через порушення положень декларацій і конвенцій в сфері прав людини.

МЗС України висловило категоричний протест РФ через тривалі репресії, незаконні затримання, обшуки й арешти, а також тортури й жорстоке поводження з українцями.

Про це йдеться в офіційній заяві міністерства, оприлюдненій у четвер, 29 грудня, прес-службою відомства.

"Незважаючи на численні заклики України й міжнародного співтовариства з вимогою негайно звільнити незаконно утримуваних і засуджених українців, російське керівництво продовжує ганебну практику використання громадян України як заручників своєї агресивної політики проти нашої держави", - йдеться у заяві.

Як наголосили у відомстві, цинічне нехтування засадничими правами людини і свободами "перетворило правоохоронну та судову систему держави-агресора на репресивно-каральні інструменти, що сприяють становленню нового тоталітарного режиму в Росії".

Окремо зазначається, що Росія продовжує ігнорувати взяті на себе зобов'язання в рамках Мінських домовленостей щодо обміну заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх".

"Хоча й в Україну повернулося шестеро бранців, їхня кількість не зменшилася, а, навпаки, зросла: наразі нам відомо про політично вмотивоване утримання на території держави-окупанта щонайменше 17 українців. Ще більше наших співвітчизників безпідставно затримано та заарештовано на окупованому Кримському півострові. Понад 100 українців у жахливих умовах утримуються російсько-терористичними силами в окупованих районах Донецької та Луганської областей", - запевнили у МЗС України.

Натомість Росія продовжує практику систематичних безпідставних відмов українським консулам у наданні дозволів на відвідання українських політичних в'язнів, щодо яких, згідно з отриманими свідченнями, застосовують недозволені методи дізнання, тортури, методи психологічного тиску.

"Останнім часом особливого загострення набула ситуація з громадянами України, яких шахрайським способом було втягнуто в незаконні схеми із розповсюдження наркотичних речовин на території РФ. Фактично наслідками реалізації таких схем є вербування та втягування наших співвітчизників у незаконну діяльність на території РФ", - повідомили у відомстві, зазначивши, що лише протягом цього року в Росії за це засудили майже 1000 українців, сфабрикувавши матеріали.

У МЗС запевнили, що у зв'язку з цим українців застерігають від здійснення поїздок до РФ та на окуповані нею українські території.

"Україна разом з нашими міжнародними партнерами докладає усіх можливих політико-дипломатичних і правових зусиль для звільнення з російського полону своїх громадян. Однак Москва в порушення норм міжнародного права й надалі продовжує утримувати Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Ахтема Чийгоза, Романа Сущенка, Миколу Карпюка, Ферата Сайфуллаєва, Сергія Литвінова, Олексія Чирнія, Руслана Зейтуллаєва, Станіслава Клиха, Валентина Вигівського, Юрія Прімова, Віктора Шура, Олександра Костенка, Євгена Панова, Рустема Ваітова, Енвера Бекірова, Емір-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Мусліма Алієва, Рефата Алімова, Енвера Мамутова, Арсена Джеппарова, Ремзі Меметова, Мустафу Дегерменджи, Зеврі Абсеїтова, Рустема Абільтарова, Алі Асанова, Андрія Коломієця, Володимира Балуха, Теймура Абдуллаєва, Узаїра Абдуллаєва, Айдера Саледінова, Володимира Присича, Олексія Штиблікова, Олексія Бесараба, Володимира Дудка, Олексія Стогнія, Гліба Шаблія, Леоніда Пархоменка, Редвана Сулейманова, Еміля Джемаденова, Рустема Ісмаілова, Миколу Шиптура та багатьох інших українців", - заявили у міністерстві, додавши, що ще двоє українців Ільмі Умеров і Микола Семена, хоч і не перебувають сьогодні у в'язниці, однак продовжують піддаватись переслідуванню з боку російської окупаційної влади.

МЗС України вимагає від РФ негайно і без будь-яких додаткових умов звільнити усіх незаконно утримуваних громадян України, припинити практику політичного переслідування та репресій стосовно українців.

"Закликаємо держави-члени ООН вжити подальших консолідованих кроків для посилення тиску на Російську Федерацію через злісне порушення нею ключових положень Загальної декларації прав людини, Міжнародної конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, Європейської конвенції про запобігання катуванням чи нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню чи покаранню, інших засадничих міжнародно-правових документів, а також нехтування вимогами Резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/C.3/71/L.26 "Стан з правами людини у Автономній Республіці Крим та місті Севастополь (Україна)", - підсумували у зверненні дипломати.

Нагадаємо, раніше обвинувачені російською владою "у підготовці терактів" в Криму Євген Панов і Андрій Захтей відмовилися від свідчень, які вони дали одразу після затримання в серпні 2016 року.

Панов також розповів про страшні тортури, які  щодо нього застосовували співробітники ФСБ: били залізною трубою, підвішували і били електрострумом.

Залиште свій коментар

Вибір редакції