Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українські кораблі прямують до Азовського моря через окуповану Керченську протоку - ЗМІ

Вони вирушили з Одеси для посилення присутності ВМС в іншому регіоні.

У четвер, 20 вересня, пошуково-рятувальне судно A500 "Донбас" та морський буксир A830 "Корець" вирушили із Західної військово-морської бази ВМС України в Одесі до Бердянська, де стануть основою військово-морської бази українського флоту на Азовському морі.

Про це сьогодні, 23 вересня, повідомляє Український мілітарний портал з посиланням на джерела.

За даними сайту, ці кораблі наразі розташовані безпосередньо перед мостом з півострова Тамань до окупованого Криму. Починаючи від переходу поблизу Севастополя українські кораблі почав супроводжувати патрульний корабель Берегової охорони ФСБ РФ – "Аметист" проекту 22460, згодом до нього долучився ще один не встановлений корабель.

Зазначається, що прохід з Чорного у Азовське море буде відбуватися через контрольовану росіянами Керченську протоку. Відповідно до угоди 2003 року, Азовське море – це внутрішнє море двох держав, тож цивільні та військові судна під прапорами України та РФ можуть безперешкодно заходити через протоку та йти у свої порти.

Судно "Донбас" планується використовувати для посилення інфраструктури флоту на Азовському морі. Так, на ньому можливе розміщення штабу майбутньої бази, місця для проживання військовослужбовців, склади та інші необхідні приміщення. 

Морський буксир "Корець" призначений для буксирування і кантування інших суден і споруд у морі.

Як відомо, Росія затримувала кораблі, які прямували до портів Бердянська та Маріуполя. У РНБО повідомили про наміри забезпечити підрозділи берегової оборони Азовського моря новітньою ракетною зброєю. Окрім цього, планується посилити військово-морську присутність в регіоні. В уряді повідомили, що до кінця року на Азовському морі буде створена військово-морська база ВМС Збройних сил України.

Залиште свій коментар

Вибір редакції