Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українських бранців Афанасьєва і Солошенка раптово перевезли до Москви

Засуджених у Росії українців перевели в московське СІЗО ще 2 травня.

Засуджені в Росії українські політв'язні Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко були переведені до Москви.

Про це повідомила член Громадської спостережної комісії (ОНК) Москви Зоя Свєтова, передає РБК.

За її словами, Афанасьєв і Солошенко прибули в московське СІЗО "Лефортове" 2 травня. Їх вже відвідали співробітники ОНК.

Зоя Свєтова каже, що офіційна версія переведення полонених українців до Москви полягає в тому, що з ними будуть проводитися слідчі дії і судові розгляди. Однак досі з ними ніяких дій не проводилося.

За її словами, Афанасьєв і Солошенко також не знають, для чого їх доставили в Москву. Адвокат Афанасьєва Олександр Попков також не знає, чому його підзахисний був переведений до Москви.

Член ОНК Москви Зоя Свєтова вважає, що "мало сумнівів, що етапування двох українських в'язнів в один день не пов'язані один з одним".

Юрій Солошенко
fakty.ua
Юрій Солошенко.

Раніше повідомлялося, що Міністерство юстиції України розпочало переговори про звільнення з російської неволі чотирьох українських політв'язнів - Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Геннадія Афанасьєва та Юрія Солошенка. Бранці погодилися пройти юридичну процедуру передачі засуджених осіб із Росії в Україну, яка може затягнутися до року. Згідно з процедурою, незаконно засудженні українці погоджуються з вердиктом російських суддів. Хоча про визнання ними вини – не йдеться.

Нагадаємо, ростовський суд виніс вирок українському режисеру Олегу Сенцову - 20 років за ґратами. Активіста Олександра Кольченка засудили до десяти років ув'язнення. Українців звинуватили у плануванні терактів у окупованому росіянами Криму.

Геннадій Афанасьєв був одним з ключових свідків звинувачення у справі Сенцова та Кольченка, однак зрештою він відмовився давати свідчення проти них і заявив, що раніше говорив під тиском.

Афанасьєв та інший фігурант справи Олексій Чирній, за версією слідства, були членами "терористичної групи" в Криму, нібито створеної Сенцовим. Після затримання обидва уклали угоду зі слідством, їхня справа розглядалася в закритому режимі, обидва отримали по сім років позбавлення волі.

Засудженого в Росії 73-річного українця Юрія Солошенка відправили на етап в Нижній Новгород. Його визнали винним у шпигунстві.

Відео Чотирьох українських політв'язнів, що перебувають в РФ, можуть повернути додому

Залиште свій коментар

Вибір редакції