Український дипломат пояснив, чому Росію офіційно не оголосили вбивцею МН17

Український дипломат пояснив, чому Росію офіційно не оголосили вбивцею МН17

Фото: Reuters

Це пояснюється необхідністю точних формулювань, а не політичних заяв.

У звіті про причини катастрофи рейсу МН17 не пролунало звинувачення саме на адресу Росії, бо це не відповідає нормам права. На цьому наголошує відомий український дипломат Богдан Яременко, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Він пояснює, що не можна звинуватити у вбивстві майже 300 людей цілу країну, тобто робити це безособистісно. Натомість треба встановити імена конкретних осіб, котрі запускали ракету і тих, хто віддавав наказ. За попередніми даними, до цього злочину причетні аж сто людей. Крім того, Яременко нагадує про величезний спротив російської сторони, через що зібрати юридично значимі докази є украй складно.

Експерт пояснив, чому у звіті про авіакатастрофу Боїнга не прозвучали звинувачення на адресу Росії

Експерт пояснив, чому у звіті про авіакатастрофу Боїнга не прозвучали звинувачення на адресу Росії

Водночас дипломат певен, що факти, які сьогодні пролунали у Голландії, відбивають підґрунтя для можливих чергових російських псевдоверсій катастрофи. "Українці дуже часто очікують політичних заяв у бік Росії, в той час як слідство працює в рамках правових реалій. Те, що раніше було здогадками, тепер це доведений юридично факт. Плюс сьогодні був показаний такий масив інформації, що в мене немає сумніву, що цей злочин не залишиться нерозслідуваним", - запевнив Яременко.

Як повідомлялося, 28 вересня стали відомі результати розслідування катастрофи МН17. Повний текст висновків експертів уже оприлюднений для ознайомлення. 

Фото: ТСН.ua

Нагадаємо, що авіакатастрофа Boeing 777 "Малайзійських авіаліній", який летів з Амстердама в Куала-Лумпур, сталася 17 липня 2014 року біля населеного пункту Грабове Донецької області. Жертвами падіння літака стали 298 осіб, серед яких 15 членів екіпажу.

14 липня Малайзія внесла до Ради Безпеки ООН проект резолюції про створення міжнародного трибуналу з розслідування падіння Boeing 777 над Донбасом. Цю ідею підтримали також Нідерланди, Україна, Австралія і Бельгія. У Кремлі ж вважали цей крок передчасним і заблокували документ.

13 жовтня 2015 року Рада Безпеки Нідерландів оприлюднила власний звіт щодо авіакатастрофи пасажирського лайнера Boeing 777 "Малайзійських авіаліній". Згідно з документом, літак був уражений частинами ракети 9N314M, випущеної з ПЗРК "Бук"; було встановлено, що вихідна точка запуску розташована на території близько 320 квадратних кілометрів на території східної України; Україна не дала адекватної оцінки ризику для цивільної авіації; у України було достатньо підстав для закриття повітряного простору над окупованими територіями. Під час оприлюднення технічних висновків журналістам і родичам загиблих показали реконструйовані частини літака малайзійських авіаліній.

Своєю чергою, українські фахівці заявили, що авіаційна влада перевиконала рекомендацію і встановила межу в 10 кілометрів.

Раніше один з авторів доповіді Bellingcat з розслідування причетність російських військових до знищення малазійського Boeing MH17 Деніел Ромейн піддав сумніву той факт, що зенітну установку "Бук" могли відправити на Донбас без відома президента РФ Володимира Путіна. У своєму розслідуванні дослідники встановили, що бійці другого дивізіону 53-ї зенітно-ракетної бригади з Курська доставили до українського кордону "Бук", з якого збили літак MH-17. Ромейн зазначає, що рішення про перекидання ЗРК на Схід України має прийматися на більш високому рівні, ніж на 53-тя бригада". У документі, зокрема, є прізвища командирів 20-ї армії РФ і Західного військового округу, ймовірно причетних до цього.

Повʼязані теми:

Наступна публікація