"Український Роскомнадзор". Фахівці з кібербезпеки заявляють про намір Ради ввести інтернет-цензуру

Дата публікації
Перегляди
1638
Поділитись:
WhatsApp
Viber
"Український Роскомнадзор". Фахівці з кібербезпеки заявляють про намір Ради ввести інтернет-цензуру

Фото: pixabay.com

Вони різко розкритикували законопроект щодо безпеки в інформаційній сфері.

У Верховній Раді з'явився законопроект 6688 - "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері". Він спричинив скандал в журналістських та експертних колах: незадоволені депутатською ініціативою стверджують, що під метою підвищення рівня кібербезпеки народні обранці насправді збираються ввести жорстку цензуру в Інтернеті.

Згідно з пояснювальною запискою до документа (який внесли Дмитро Тимчук, Тетяна Чорновол, Іван Вінник), зміни спрямовані на “створення дієвих механізмів, спрямованих на оперативне виявлення, реагування, попередження, запобігання, нейтралізацію кіберзагроз, кібератак та кіберзлочинів, ліквідацію їх наслідків та відновлення сталості і надійності функціонування комунікаційних, технологічних систем”. Згідно з ним, зокрема, “у виняткових невідкладних випадках” сайт можуть заблокувати на 48 годин за постановою прокурора до ухвали суду.

Глава парламентського Комітету з питань безпеки та оборони Сергій Пашинський стверджує, що проект направлений "винятково проти інформаційного та кібернетичного тероризму", як і "подібні закони в усіх країнах НАТО та ЄС" .
 

Сьогодні Комітет ВР з питань безпеки та оборони підтримав законопроект № 6688 та рекомендував для прийняття Верховною...

Posted by Сергій Пашинський on Wednesday, July 4, 2018

Тим часом Інтернет-Асоціація України ще з минулого року критикує законопроект №6688. В організації стверджують, що документом пропонується фактичне впровадження інтернет-цензури в позасудовому порядку, закупівля операторами за власні кошти обладнання для блокування контенту, також документ “повністю ігнорує досвід демократичних країн, в тому числі тих, які перебувають в стані війни (наприклад, Ізраїлю)”.

#6688 поставили на голосування на сьогодні четвер 5.07. Додали до порядку денного вже вночі. Висока вирогідність, що...

Posted by Татьяна Попова on Wednesday, July 4, 2018

Фахівці б’ють на сполох і стверджують, що насправді тепер держава контролюватиме контент, який громадяни можуть переглядати в Мережі.

Експерт з інформаційної безпеки Володимир Стиран зауважує, що досудове блокування робить більш динамічним список заборонених ресурсів, який зможуть наповнювати “дуже багато різних людей, здебільшого службовців”, і додає, що користь від такого нововведення неочевидна для кібербезпеки. На його думку, у випадку законопроекту №6688 йдеться про “системні зрушення”, яка ведуть у бік посилення цензури та регулювання Інтернету. Фахівець зауважує, що вибороти "обмежені" права назад буде набагато складніше.

Про законопроект 6688. Цього разу розгорнуто та без емоцій. Як дуже влучно зазначає чотиризірковий генерал Майкл...

Posted by Volodymyr Styran on Tuesday, June 26, 2018

Консультант з питань кібербезпеки Єгор Папішев наголошує, що в разі ухвалення законопроекту користувач повністю втрачає анонімність - зокрема, не зможе користуватися TOR-ом (система, створена для забезпечення анонімності в Мережі). Крім того, буде здійснюватися детальний моніторинг трафіку з боку держави. Через це, стверджує він, відбудеться зниження швидкості і значне підвищення цін на Інтернет. Фахівець прогнозує, що відбудеться монополізація ринку провайдерів. Водночас, на його думку, глобально цей закон на підвищення рівня кібербезпеки не впливатиме.

Друзья. Короче. Надвигаются серьезные неприятности, а вы, наверное, и не в курсе. Речь про законопроект #6688, который...

Posted by Егор Папышев on Wednesday, July 4, 2018

Член правління Інтернет-Асоціації України Максим Тульєв стверджує, що відтепер з “приватністю в Мережі можна буде попрощатися назавжди”. Такий висновок він зробив після спілкування із заступником глави СБУ Олегом Фроловим.

“... зловили в кулуарах (Верховної Ради, - ред.)заступника начальника СБУ Олега Фролова. І поставили йому низку незручних питань. Зокрема, про розворот заблокованих https доменів в нашу критичну інфраструктуру. Серед іншого він сказав, що розробник DPI (технологія перевірки та фільтрації пакетів за змістом, - ред.), з яким вони ведуть переговори, каже що їхня система може фільтрувати HTTPS-трафік, тож все буде фільтруватися. На уточнювальне запитання, чи не пишеться законопроект під одного постачальника обладнання, відповів, що “ну вимоги ми виставимо, може хто ще зробить таке обладнання”. Для недосвідчених в техніці: фільтрація HTTPS буде працювати тільки якщо виробник DPI змусить всіх користувачів уставновити у себе їхні ключі шифрування. А хто не встановить - втратить можливість доступу до Інтернету взагалі”, - написав Тульєв у соцмережі.

Тим часом член української групи кіберактивсістів RUH8, відомий під псевдонімом Sean Brian Townsend, пояснив, що блокування не допомагає попередити вірусну атаку: “Блокувати "джерело атаки" абсолютно безглузда затія - поки ви будете його шукати, атака завершиться”.

Депутат Иван Винник (основной автор репрессивных законов 6676 и 6688) безграмотный идиот, и сейчас я объясню на пальцах...

Posted by Sean Brian Townsend on Tuesday, July 3, 2018

Також він зазначає, що реєстр заблокованих сайтів не допоможе у попереджені злочинів: “Роскомнадзор, з якого мало не дослівно списаний законопроект, рекомендує провайдерам перевіряти реєстр не рідше двох разів на добу. У будь-якого залізяччя є межа, провайдери просто технічно не зможуть виконати вимогу прокуратури моментально. Навіть якби хотіли. З тієї ж самої причини блокування не приносять користі "для запобігання злочинам". Реєстр працює повільно. Він розрахований на довготривале блокування”.

Народний депутат Мустафа Найєм вже заявив, що не голосуватиме за цей законопроект.

Я не буду голосовать за законопроект #6688, предоставляющий государственным органам неограниченные полномочия по...

Posted by Mustafa Nayyem on Thursday, July 5, 2018

“Так, війна диктує свої правила і нам треба захищати свій інформаційний простір. Але цей закон не про захист національної безпеки. Цей закон - свідоцтво імпотенції правоохоронних органів”, - вважає парламентар.

Висловився негативно про законопроект і нардеп Віктор Чумак. На його думку, законопроект "визнає терористом" тих, хто критикує владу.

Тим часом блогер Петро Нек помітив, що документ, який стосується кібербезпеки. створювався на неліцензійній версії Word.

Ще трошки про закон 6688. Я зайшов на сайт верховної ради і завантажив законопроект, щоб самому його почитати і...

Posted by Петро Нек on Thursday, July 5, 2018

Як відомо, піратські програми становлять загрозу для мережевої безпек, оскільки за їхньою допомогою встановлюються вірусні програми. 

Нагадаємо, 4 липня Комітет Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони рекомендував парламенту ухвалити в першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії загрозам національній безпеці в інформаційній сфері.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1638
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація